VU rektorius prof. R. Petrauskas: „Sausio 1-ąją tapsime vienos bendruomenės dalimi – iš anksto jus su tuo sveikinu“

Petrausk6

Petrausk6

Rugsėjo 16 d. Šiaulių universitete viešėjo Vilniaus universiteto rektorius prof. Rimvydas Petrauskas. Universiteto bibliotekoje vykusio susitikimo metu svečias pasveikino universiteto bendruomenę su naujaisiais mokslo metais, apžvelgė Šiaulių universiteto reorganizacijos į Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją eigą ir svarbiausius uždavinius, kurie bus sprendžiami pereinamuoju laikotarpiu, atsakė į universiteto bendruomenės narių pateiktus klausimus. Savo mintimis pasidalijo ir Šiaulių universiteto vadovai – rektorius prof. Darius Šiaučiūnas, studijų prorektorė prof. Renata Bilbokaitė, mokslo ir meno prorektorė prof. Diana Cibulskienė, Senato pirnininkė prof. Diana Strakšienė.

Petrausk1

Petrausk1

Susitikimą pradėjęs Šiaulių universiteto rektorius prof. D. Šiaučiūnas pažymėjo, jog mūsų aukštosios mokyklos bendruomenė supranta, kad pastarieji mėnesiai iki 2021 m. sausio 1 d., kai Šiaulių universitetas oficialiai taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija, bus labai įtempti. „Nuo sausio 1 d. mūsų laukia naujas etapas. Studentams dėl to pergyventi visai nereikia, nes jie taps Vilniaus universiteto studentais. Darbuotojams šiokių tokių iššūkių bus, tačiau mūsų visų sutelktas darbas leis nuo naujųjų metų atsidurti ten, į kur mes trejus metus ėjome“, – sakė Šiaulių universiteto rektorius.

Petrausk3

Petrausk3

Vilniaus universiteto rektorius prof. R. Petrauskas pasidalijo mintimis apie strateginius uždavinius, kuriuos reikės išspręsti, norint sklandžiai vykdyti Šiaulių universiteto integracijos į Vilniaus universiteto struktūrą. „Kitą savaitę Vilniaus universiteto senatas tvirtins savo būsimo naujo padalinio – VU Šiaulių akademijos nuostatus, kuriuose bus detaliai aptarti būsimi padaliniai, pagrindinės veiklos kryptys – edukologija ir regiono plėtra. Šiaulių universiteto vadovai jau dalyvavo Vilniaus universiteto strateginėje sesijoje, kurioje buvo pradėta diskusija apie ilgalaikę Vilniaus universiteto veiklos strategiją ir 5 metų veiklos planą. Esame numatę dvi pagrindines strategines linijas – išskirtinis universitetas Lietuvoje ir tarptautiškai atpažįstamas universitetas įvairios mokslo ir studijų srityse. Turime kartu galvoti, kaip įgyvendinti išsikeltus tikslus ir uždavinius“, – pažymėjo VU rektorius.

Šiaulių universiteto bendruomenės nariai pateikė daug klausimų tiek VU rektoriui, tiek Šiaulių universiteto vadovams, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta.

Visą susitikimo įrašą galite peržiūrėti Šiaulių universiteto YouTube kanale: https://bit.ly/3ko2nKL.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.

 

Grįžti