Konferencijoje Šiaulių universitete nagrinėtos regiono ekonomikos ir verslo problemos bei galimybės

ekono3

ekono3

Rugsėjo 11 d. Šiaulių universitete vyko IX mokslinė-praktinė konferencija-internetinis seminaras „Ekonomika ir verslas: regiono problemos ir galimybės 2020“. Šią konferenciją kasmet švenčiant Šiaulių miesto gimtadienį surengia Šiaulių universitetas kartu su Šiaulių regiono ekonomistų asociacija ir Šiaulių miesto savivaldybe.

Konferencijos tikslas – akademinei bendruomenei ir visuomenei pristatyti Šiaulių regiono ekonomines–socialines problemas, atskleisti atsirandančias galimybes regione. Pasak konferencijos organizatorių, renginys visų pirma yra skirtas Šiaulių miesto bendruomenei šviesti ir institucijų bendradarbiavimui skatinti bei verslo atstovų gerosios patirties sklaidai. Pranešimų įvairove ir problemų aktualumu ši konferencija kasmet pritraukia nemažai svečių iš visos Lietuvos.

Šioje konferencijoje buvo pristatyti penki išsamūs pranešimai, apimantys regiono ekonomines, socialines ir švietimo situacijos analizę tiek privačiame, tiek viešajame sektoriuje. Pranešimus skaitė Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vytis Lembutis („Karantinas versle: sąstingis ar impulsas?“), Šiaulių savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius („Verslo skatinimo priemonių Šiaulių mieste efektyvumo vertinimas“), Šiaulių r. Naisių km. restorano-svečių namų „Baltas gandras“ direktorius Dovydas Petkus („Turizmas ir verslas kaime – įmanoma“), Akmenės r. savivaldybės meras Vitalijus Mitrofanovas („Ar pasiekus dugną įmanoma atsispirti?“) ir Šiaulių r. Dubysos aukštupio mokyklos direktorius Vaidas Bacys („Kokybiškas švietimas: mitai ir realybė“).

Viena iš konferencijos organizatorių, Šiaulių regiono ekonomistų asociacijos prezidentė, Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto docentė dr. Solveiga Skunčikienė sako, jog šių metų konferencija visų pirma yra skirta problemų, atsiradusių karantino dėl kilusios pandemijos, ekonomikoje ir darbo rinkoje identifikavimui. „Mes, Šiaulių universiteto ir Šiaulių regiono ekonomistų asociacijos atstovai, matome, jog Šiaulių regiono verslas, padedamas Vyriausybės, gana neblogai susitvarkė su karantino metu kilusiomis problemomis. Taigi tikimės, jog atėjus antrai ar trečiai pandemijos bangai, mūsų verslininkai turės daugiau patirties, kaip spręsti ekonomines ir socialines problemas ir įveikti iššūkius.

Šiaulių regiono ekonomistų asociacija, kurios dauguma narių yra Šiaulių universiteto mokslininkai ir absolventai, atidžiai seka regiono ir šalies ekonominę situaciją, analizuoja įvairių sektorių statistinius duomenis, modeliuoja galimus procesus. Dėl to šioje konferencijoje mes apjungiame tris sudedamąsias dalis – mokslą, verslą ir viešąjį sektorių. Tikimės, jog šios trys grupės, dirbdamos kartu, gali rasti efektyviausius sprendimus“, – sako Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto docentė dr. Solveiga Skunčikienė.

Konferencijos dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto rektorius prof. dr. Darius Šiaučiūnas, Šiaulių miesto savivaldybės mero pavaduotojas Domas Griškevičius, LR Seimo narė Vilija Aleknaitė Abramikienė, Šiaulių regiono ekonomistų asociacijos prezidentė doc. dr. Solveiga Skunčikienė.

Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė sako, jog tokios kasmet rengiamos konferencijos leidžia atidžiau pažvelgti į regiono ekonomines, socialines problemas. „Mūsų instituto mokslininkai ir studentai aktyviai įsitraukia į įvairius tyrimus, dalyvauja projektuose, susijusiuose su regiono ekonomine ir socialine problematika. Kartu su verslu ir viešuoju sektoriumi ieškoma sprendimų, padedančių spręsti problemas. Džiaugiamės, jog mūsų darbai yra matomi ir reikalingi“, – teigia ŠU Regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. L. Garšvienė.

Konferencijoje vykusią diskusiją moderavo Šiaulių universiteto Regionų plėtros instituto lektorė, doktorantė, VAAC vadovė Vilma Tubutienė.

ekono1
ekono1
ekono2
ekono2
ekono7
ekono7
ekono5
ekono5
ekono8
ekono8
ekono6
ekono6
ekono9
ekono9
ekono4
ekono4
Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti