Tinklalaidėje „Mokysiu“ – VU, ŠU ir VDU dėstytojai apie pedagogo profesiją ir studijas

Kazlau2

Kazlau2

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos tinklalaidėje „Mokysiu“ ne kartą buvo kalbama, ką patiria studentai, pasirinkę pedagogo profesiją, o šį kartą buvo kalbama apie tai, ką patiria mokytojų mokytojai, t. y. tie, kurie rengia būsimuosius pedagogus, apie tai, kokie pokyčiai pedagogų rengimo programose ir kt. Tinklalaidės „Mokysiu“ laidos vedėja Rasa Jusionytė kalbėjosi su Šiaulių universiteto Edukologijos instituto profesore, socialinių mokslų daktare Aušra Kazlauskiene, Šiaurės licejaus geografijos mokytoju ekspertu, ugdymo vadovu ir Vilniaus universiteto dėstytoju Simonu Šagalovu, Vytauto Didžiojo universiteto Tarptautinių ryšių departamento Švietimo akademijos tarptautinių ryšių grupės vadove Vilma Leonavičiene.

Kazlau1

Kazlau1

Į klausimą, kodėl pasirinko pedagogo kelią, prof. A. Kazlauskienė atsakė, kad lemiamą įtaką turėjo pasitikėjimo jausmas. „Kaip ir daugelis dvyliktokų, turėjau įvairiausių abejonių dėl tolesnio kelio, įvairiausių svajonių. Rinkausi tarp medicinos ir pedagogikos. Mane sužavėjo mintis, jog prieš mane bus visa klasė mokinių ir jausiu ne tik atsakomybę, bet ir didelį mokinių bei jų tėvų pasitikėjimą“, – sako prof. A. Kazlauskienė.

Pasak profesorės, pedagogikos studijos anksčiau buvo kitokios – reikėjo sukaupti daug žinių iš geografijos, muzikos, botanikos, zoologijos ir kt. Dabar mokytojo žinojimas yra konstruojamas kitaip. Prof. A. Kazlauskienė: „Siekiama, kad galėtum pats konstruoti žinias ir galėtum kitą išmokyti tai daryti. Reikia, kad mokytojas mokėtų mokytis pats, kad galėtų konstruoti, analizuoti, sisteminti informaciją. Studentams nuolat sakau, kad nereikia žinoti, kaip mokyti, bet reikia gyventi, kad žinotum, kad tu mokeisi. Atėjęs į susitikimą su vaiku, mokytojas turi klausyti ir išgirsti, ką mokinys sako. Kiekvienas vaiko žodis, kiekvienas neverbalinis gestas nešą žinutę“.

Prof. A. Kazlauskienės nuomone, pedagogo profesija žmogų daro stiprų, nes ši specialybė verčia nuolat mokytis ir tobulėti.

Visą tinklalaidės „Mokysiu“ pokalbį galite pažiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=1CBlPr18dzk
Parengė Zenonas Ripinskis
Grįžti