Botanikos sode vykusioje Žolinės šventėje pagrindinis dėmesys – žydinčioms gėlėms

bo27

bo27
Rugpjūčio 15 d. Šiaulių universiteto botanikos sodas visuomenę pakvietė į pagrindinį savo renginį – Žolinės šventę, kurioje pagrindinis dėmesys šiais metais buvo skirtas gėlėms.

Botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. Rimanta Vainorienė sako, jog sodo kolektyvas šventei rengėsi visus metus – buvo planuojama programa, rašomi projektai, vykdomi sodo darbai. Buvo nutarta agrindinį dėmesį šiais metais skirti žydinčioms gėlėms. „Kasmet norime, kad Žolinės šventėje būtų daugiau augalų parodų, todėl šiemet nutarėme pakviesti gėlininkus, kad šie pristatytų savo kolekcijas. Šventėje matėme 11 selekcininkų ir kolekcininkų iš Šiaulių krašto, Birštono, Kauno, Mažeikių ir kitų vietovių išvestas ir išaugintas žydinčių gėlių rūšis – jurginų, kardelių, rožių, pelargonijų, vandens lelijų, saulainių, viendienių gėlių ir kt. Taip pat daug gražių augalų pristatė ir Kauno botanikos sodas. Galiu pažymėti, jog mūsų gėlių augintojai yra labai stiprūs, augalų sėklas jie siunčiasi net iš visos Europos ir stengiasi išvesti vis naujų gėlių veislių. Taigi parodoje buvo galima visa tai pamatyti. Gėlių augintojai mielai konsultavo, kaip auginti vienas ar kitas gėlių rūšis, kaip augalus prižiūrėti“, – pasakoja dr. R. Vainorienė.

Nors pagrindinis dėmesys Žolinės šventėje buvo skirtas gėlių kolekcijų parodoms, tačiau universiteto Botanikos sodas taip pat buvo pasipuošęs ir pasirengęs šventei. Šiuo metu žydi ir puikiai atrodo ežiuolių kolekcijos, jurginai ir kt. Galima pasimėgauti augalų kvapais. Botanikos sodo kalniniai augalai dabar nežydi, tačiau kalniuko takeliais pasivaikščioti yra labai malonu ir įdomu. Botanikos sodo mokslo darbuotoja dr. R. Vainorienė pakvietė į sodą atvykti ne tik švenčių, bet ir darbo dienomis ir pasigrožėti augalų kolekcijomis.

Botanikos sodo direktorius dr. Martynas Kazlauskas taip pat pažymėjo, jog pagrindinis šventės organizatorių noras buvo sukviesti gėlininkus. „Gėlininkų susibūrimų ir galimybių jiems pristatyti savo kolekcijas nėra daug, todėl kasmet jiems skiriame ypatingą dėmesį. Botanikos sodo kolektyvas, kuriame šiuo metu yra 10 žmonių, net keletą savaičių intensyviai tvarkė sodą, ruošė šventei. Norėjome, kad lankytojai čia patirtų dar daugiau gerų įspūdžių“, – sako dr. M. Kazlauskas.

Pasak Botanikos sodo direktoriaus, šių metų Žolinės šventėje nebuvo tiek daug lankytojų, kaip ankstesniai metais, nes pasitaikė labai karšta diena ir daugelis žmonių patraukė prie ežerų bei į Baltijos pajūrį. Nemažai įtakos tam turėjo ir kai kurie renginių lankymo apribojimai dėl COVID-19 pandemijos.

Žolinės šventės dalyvius pasveikino Šiaulių universiteto kapelionas Jankauskis, pažymėdamas, jog ši šventė – dėkojimo už tai, ką turime, už mus supančią aplinką, už gamtos turtus ir vaisius, šventė. Po maldos jis pašventino sodo lankytojų atsineštus žolynus.

Šventės dalyvius pasveikino ir laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. Darius Šiaučiūnas, Šiaulių miesto mero pavaduotojas Egidijus Elijošius.

Žolinės šventėje lankytojus maloniai nuteikė skoningai parengta muzikinė programa – koncertavo folkloro ansamblis „Rīgas danči“ (vadovė Rozite Spiča), kanklininkių ansamblis „Sunny Grils“, ansamblis „Kreizas“, vaikų folkloro ansamblis „Vieversėlis“, bardė Ilona Papečkytė, kanklėmis grojo Japonijos ambasadoriaus Lietuvoje žmona Yuko Yamasaki, Žemyna Trinkūnaitė, savo kūrybos eiles skaitė Šiaulių poetės. Didysis kanklių meistras Albertas Martinaitis atsidėkodamas už parodytą dėmesį nacionaliniam lietuvių instrumentui Japonijos ambasadoriaus žmonai Y. Yamasaki, padovanojo savo 1239-ąsias padirbtas kankles.

Lankytojams buvo pristatyta Irenos Šliuželienės kūrybos paroda „HORTUS“ ir Šiaulių „Aušros“ muziejaus paroda „Kraičio skrynią pravėrus“, veikė tradicinių amatų meistro Alberto Martinaičio ir floristų dirbtuvės. Šventės meninę programą vedė Damilė Martinaitytė.

Šventės dalyvius ir svečius džiugino Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro augintiniai, Šiaulių visuomenės sveikatos biuro švietėjiška programa ir kiti sodo draugai.

Sodo lankytojai ir dalyviai labai gražiai atsliepė apie Botanikos sodą ir jo kolektyvo surengtą Žolinių šventę. Skintų gėlių augintoja iš Musninkų (Širvintų raj.) Angelina Kurauskienė savo paskiroje socialiniuose tinkluose papasakojo apie patirtus įspūdžius. „Lankytojai buvo tokie nuostabūs! Aš negaliu apsakyti, kaip jūs mus džiuginot, kurie atėjote, pasilabinote, stebėjotės mūsų skintais ir džiovintais augalais. Ir tai, kaip žmonės bendravo, dalijosi emocijomis, aš supratau dar vieną svarbų dalyką.

Lietuva nėra tik Vilnius, ir Lietuva nėra vien tik madingos naujos vietos. Botanikos sodai, kurie egzistuoja jau dešimtmečius, kur žmonės dirba su tokiu dideliu atsidavimu, kad mums suteiktų džiaugsmo šiame nutolusiame pasaulyje, yra būtini. Tai vietos, kur džiaugsmo oazę gali rasti savanoriai, augalų mylėtojai, augalų medžiotojai, visi kam bent kiek patinka gamta. Kartais atrodo, kad tokios vietos egzistuoja savaime, bet visur reikia įdėti milžiniškų pastangų, laiko ir pinigų, kad jos būtų , ir kad vienoje vietoje pamatytume tiek daug. Tokios vietos neša šviesą ir jos privalo išlikti“, – po šventės įspūdžiais pasidalijo gėlininkė A. Kurauskienė.

bo4
bo4
bo1
bo1
bo6
bo6
bo5
bo5
bo9
bo9
bo13
bo13
bo26
bo26
bo23
bo23
bo20
bo20
bo16
bo16
bo14
bo14
bo17
bo17
bo21
bo21
bo15
bo15
bo2
bo2
bo28
bo28
bo29
bo29
bo30
bo30
bo11
bo11
bo12
bo12
bo3
bo3
bo10
bo10
   

 

Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotraukose: Žolinės šventės Šiaulių universiteto Botanikos sode akimirkos.
Grįžti