Tinklalaidėje „Mokysiu“ – VU, ŠU ir VDU studenčių pasakojimai apie studentišką gyvenimą universitete

Mokytojo3

Mokytojo3

Turbūt niekam nekyla klausimas, ką studentai veikia universitete. Juk akivaizdu – klauso paskaitų. Tačiau kaip dar savo laisvą laiką galima išnaudoti universitete? O gal šiandien studentiškas gyvenimas siejamas tik su linksmybėmis? Apie tai Naujojoje Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos tinklalaidėje „Mokysiu“ laidos vedėja Rasa Jusionytė kalbėjosi su Šiaulių universiteto pradinio ugdymo pedagogikos ir ikimokyklinio ugdymo studijų programos absolvente, aktyvia ŠUSA nare Sigita Bakaneckaite, Vilniaus universiteto vaikystės pedagogikos studijų programos II kurso studente, šimtukininkę, VU Studentų atstovybės nare Erika Didrikaite ir Vytauto Didžiojo universiteto muzikos pedagogikos studijų programos III kurso studente, VDU Švietimo akademijos mišraus choro „Ave vita” nare Greta Šarkovaite.

Būsimosios pedagogės papasakojo apie savo veiklą studentų atstovybėse, dainavimą chore, įvairiausius mainus bei kitas galimybes. Ką tai duoda joms kaip būsimoms pedagogikos specialistėms? Kokias galimybes atveria?

Mokyto3

Mokyto3

Į pokalbio vedėjos Rasos Jusionytės klausimą, ar sunku buvo įsilieti į studentišką kolektyvą, Sigita nedvejodama atasakė, jog Šiaulių universitete visas buvo lyg „sviestu patepta“. „Čia pasitiko besišypsantys studentų atstovybės nariai, todėl greitai supratau, kad viskas bus gerai. Nuo pat pirmosios pirmakursių stovyklos pasirinkau dalyvauti ŠUSA veikloje, nes mokykloje taip pat buvau aktyvi visuomeninėje veikloje. Mano dalyvavimas šios organizacijos kultūros renginių komiteto veikloje studijų metais man davė labai daug įvairios patirties, kuri dabar praverčia atėjus į mokyklą“.

Studijuodama mergina derino studijas, veiklą studentų atstovybėje ir pedoginį darbą. Ji sako, jog teko išmokti paskirstyti laiką, kurioje pradžioje viskam trūkdavo. „Nuolatinis būvimas veiksme mane daug ko išmokė, pirmiausia – planuoti savo laiką. Mūsų universitetas labai palaiko studentus, kurie dirba. Kadangi pastaruoju metu pedagogų trūksta, tai dažnai gauname pasiūlymų padirbėti mokyklose, darželiuose. Tai mums suteikia galimybę patikrinti savo teorines žinias praktikoje. Šiauliai garsėja kaip padagogų rengimo kraštas. Mūsų universitetas organizuoja labai daug įvairių konferencijų, seminarų ir tęstinių projektų mokytojams, todėl jau nuo pat pirmo kurso dėstytojai mus kviesdavo juose taip pat dalyvauti“, – pasakoja studentė.

Sigita sako, jog Šiauliuose studentams yra ką veikti. Studentų atstovybė gauna ir studentams teikia informaciją, kur ir kokie vyksta koncertai, teatrų spektakliai, kultūros renginiai. Be to, pačiame universitete veikia studentų meno kolektyvai – ansamblis „Saulė“, merginų choras „Pavasaris“ ir kt., kuriuose visi norintys gali dalyvauti. Studentų atstovybės durys visada yra atviros studentams, norintiems patiems suorganizuoti kokį nors kultūros ar sporto renginį.

„Man Šiauliai buvo neatrastas miestas. Norėjau iššūkių, todėl norėjau pabandyti čia studijuoti. Galiu drąsiai sakyti, kad nesuklydau, nes šis miestas mane išaugino kaip asmenybę. Savo ateitį ir dabar sieju su Šiauliais“, – studijų metų įspūdžiais dalijasi Sigita.

Sigita sako esanti komunikabili. Kalbedama apie darbą mokykloje ji sako daug ko mokosi iš jau dirbančių mokytojų, turinčių didelę patirtį. Jau dabar ji žino, jog, atėjus į klasę, svarbiausia – nieko nebijoti. Sigita: „Prieš pamokas susikaupiu ir pamokose stengiuosi nevaidinti. Jeigu bent kiek vaidinsi, tai mokiniai labai greitai tave perpras. Jei esi žmogus, norintis bendrauti, suprasti kitą, tai pedagogo darbe nieko sudėtingo nėra. Manau svarbiausia – nuolat tobulėti ir būti savimi“.

Visą tinklalaidės „Mokysiu“ pokalbį galite pažiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=zP70glGryd0

Parengė Zenonas Ripinskis
Grįžti