Tinklalaidės „Mokysiu“ pokalbio tema „Mokytojas: profesija ar pašaukimas?“

Viktori1

Viktori1

Charizmatiškas, inovatyvus, kūrybiškas, lankstus, lyderis – tik keli žodžiai, apibūdinantys šiuolaikinį mokytoją. Dažnai žodį „mokytojas“ lydi ir kitas – „pašaukimas“. Tačiau kada pašaukimas aplanko? Gal visa tai įgyjama studijų metais? Su kokiais iššūkiais susiduria net labiausiai savo darbui atsidavę šios profesijos atstovai?

Apie pašaukimą, profesijos subtilybes, scenos baimę ir kitus iškylančius iššūkius naujojoje „Mokysiu“ tinklalaidėje kalbėjosi Šiaulių universiteto specialiosios pedagogikos studijų programos magistrantė Viktorija Vaidelienė, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos fizikos mokytojas Andrius Storta ir aktorius, atlikėjas Mantas Bendžius.

Specialiąją pedagogiką Šiauliuose studijuojanti magistrantė Viktorija pasakoja, kad ji nesvajojo nuo vaikystės tapti mokytoja. „Mano mama buvo auklėtoja, tai, ko gero, įrašyta mano genuose. Mokykloje man mokytojai visą laiką sakydavo: tau puikiai sekasi mokyti ir tu galėtum būti pedagoge. Vyresnėse klasėse padėdavau savo draugui pasirengti matematikos kontroliniam darbui – tada man buvo įdomiau sužinoti jo, o ne savo pažymį. Kai jis gavo dešimtuką, man tai buvo didžiausias laimėjimas ir džiaugsmas, kad aš galėjau paaiškinti temą, kurios jis nežinojo“, – prisiminimais dalijosi moteris.

Tinklalaidės „Mokysiu“ pokalbio vedėjos Rasos Jusionytės teigimu, lengviau mokytis per žaidimą. Šiaulių universiteto studentė Viktorija, dirbanti logopede, sako, jog ji dažniau taiko savęs ieškojimo, klydimo metodą. „Aš visada sakau, kad mes einame per bandymus – esame tarsi sportininkai. Treniruojame savo raumenį – liežuvį. Kitaip nebus. Jeigu mes nebandysime, neklysime, tai mes ir neišmoksime“, – sako Šiaulių universiteto magistrantė Viktorija.

Visą pokalbį galima rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=DwUfjBphMl0.

Daugiau apie mokytojo profesiją, pedagogikos studijas – kitose tinklalaidėse. Jų galite klausyti „Spotify“ – paskyroje „Mokysiu“ arba „YouTube“ platformoje – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos paskyroje.

Parengta pagal ŠMSM inf.
Grįžti