Dr. Rita Kantanavičiūtė: „Kiekvienas atvejis individualus – tai, kas tinka vienam specialiųjų poreikių turinčiam vaikui, gali netikti kitam“

di22 1500

di22 1500

Mokytojų kompetencijų, profesionalumo, gebėjimo dirbti su šiuolaikiniais vaikais problematika pastaraisiais metais aptarinėjama itin aktyviai. Specifinių įžvalgų šiame kontekste reikalauja specialiųjų poreikių turinčių vaikų ugdymas – darbo rinkos tyrimai rodo, kad įvairūs Lietuvos regionai šiuo metu susiduria su tokių specialistų trūkumu. Specialieji pedagogai, logopedai yra itin vertinami dėl savo gebėjimo identifikuoti, įvertinti ir tenkinti vaikų specialiuosius ugdymosi poreikius, kylančius dėl negalių ar sutrikimų, teikti personalizuotą, individualius vaiko ugdymosi poreikius atitinkančią pagalbą.

Šiaulių universiteto įdirbis rengiant profesionalius specialiosios pedagogikos ir logopedijos srities specialistus neabejotinas, o specialistų poreikis švietimo ir įvairiose specializuotose įstaigose vis auga.

Konsultacijų metu sulaukiame daug klausimų apie šių studijų turinį, karjeros galimybes, stojimo sąlygas, privalomus motyvacijos vertinimo ir tarties tikrinimo testus.

Edukologijos institutas inicijavo atvirą nuotolinę paskaitą, kurią vedė dėstytoja dr. Rita Kantanavičiūtė. „Ką naudinga žinoti, norint tapti logopedu“ – šeštoji nuotolinė paskaita sulaukusi gausaus būsimų ir esamų pedagogų susidomėjimo. Pranešimo metu dr. R. Kantanavičiūtė pristatė Specialiosios pedagogikos ir logopedijos bakalauro studijų programos ypatybes, papasakojo apie logopedo darbo specifika, svarbias specialisto savybes, karjeros galimybes.

„Specialiosios pedagogikos ir logopedijos sritis iš specialisto reikalauja daug žingeidumo, noro mokytis visą gyvenimą ir tobulėti, nes kiekvienas atvejis yra labai individualus. Aš savo praktikoje patyriau, kad tai, kas tinka vienam specialiųjų poreikių turinčiam vaikui, gali netikti kitam. Tarkime, vienam vaikučiui puikiai sekėsi padėti išmokti tarti r garsą naudojant vienas priemones, su kitu atveju gali pamatyti, kad naudoti metodai nebeveikia. Tai reiškia, kad tu nuolatos turi domėtis naujovėmis, dalyvauti seminaruose, konferencijose, semtis patirties iš užsienio specialistų. Dar vienas svarbus dalykas – domėtis mokslu grįstomis ir veiksmingumą įrodančiomis metodikomis“, – įžvalgomis dalijasi dr. R. Kantanavičiūtė.

Visą nuotolinę „Ką naudinga žinoti, norint tapti logopedu“ (Šiaulių universiteto Edukologijos instituto dėstytoja dr. Rita Kantanavičiūtė) paskaitą rasite Šiaulių universiteto YouTube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=dDjc4PQDEK4

 

Specialiosios pedagogikos ir logopedijos bakalauro studijų programos pristatymas čia – https://bit.ly/2WHGJaY

Specialiosios pedagogikos magistrantūros studijų programos pristatymas čia – http://bit.ly/su-specialiojipedagogika

Daugiau informacijos apie ugdymo mokslų studijas Šiaulių universitete – tel. (8 41) 595 755, el. p. studijuok@su.lt

 

Komunikacijos ir rinkodaros informacija

Grįžti