Pirmieji priėmimo į magistrantūros studijas rezultatai ir naujos galimybės studentams

Sutartys 2 16 43

Sutartys 2 16 43

Baigėsi pagrindinis priėmimo etapas į magistrantūros studijas Šiaulių universitete. Besirenkančiųjų antrosios pakopos studijas skaičius išlieka stabilus – užpildytos visos valstybės finansuojamos studijų vietos, o populiarumo nepraranda ugdymo, socialinių mokslų, verslo ir viešosios vadybos srities studijos. Galutinis priimtųjų skaičius paaiškės naujų mokslo metų pradžioje, nes priėmimas į magistrantūros studijas tęsiasi toliau. Liepos 16 d. startuoja papildomas priėmimo etapas į antrosios pakopos studijas, kuris tęsis iki rugpjūčio 14 d. Aptardama pirmuosius magistrantūros priėmimo rezultatus, Šiaulių universiteto studijų prorektorė doc. dr. Renata Bilbokaitė pastebi, kad pirmasis priėmimo etapas į magistrantūrą yra toks, kokio tikėtasi, o studentų laukia naujovės ir pokyčiai – nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas tampa Vilniaus universiteto padaliniu – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Daugiausiai dėmesio sulaukusios magistrantūros studijos ir naujos galimybės būsimiems studentams

Pagrindinio priėmimo į magistrantūros studijas rezultatai rodo, kad daugiausiai stojančiųjų šiais metais rinkosi tokias studijų programas, kaip Edukologija, Kūno kultūra ir sporto edukologija, Specialioji pedagogika, Muzikos pedagogika, Vadyba, Viešasis valdymas, Ekonomika, Socialinis darbas – šiose studijų programose suformuotos gausiausios magistrantų grupės.

Lyginant praėjusių ir šių metų stojimo rezultatus pastebima, kad daugėja studentų, besirenkančių gyvybės (Gamtinių sistemų valdymas), inžinerijos (Išmaniosios gamybos inžinerija), matematikos (Matematika) mokslų studijas. Šių sričių specialistų poreikis darbo rinkoje yra vis didėjantis. Šiaulių universiteto priėmimo specialistė Živilė Brasienė pastebi, kad šių metų pirmieji magistrantūros stojimo rezultatai atspindi pastarųjų metų tendenciją: „Ir šiais metais daugiausiai populiarumo sulaukė ugdymo ir socialinių mokslų, verslo ir viešosios vadybos studijos. Stojančiuosius norisi dar labiau padrąsinti rinktis inžinerijos, matematikos, gyvybės mokslų studijas – šių sričių specialistų karjeros perspektyvos yra neabejotinos, o poreikis Šiaulių mieste, regione ir visoje šalyje labai vis augantis“. s13

s13

Aptardama pirmuosius magistrantūros priėmimo rezultatus, Šiaulių universiteto studijų prorektorė doc. dr. Renata Bilbokaitė pastebi, kad pirmasis priėmimo etapas į magistrantūrą yra toks, kokio tikėtasi – užpildytos visos valstybės finansuojamos vietos, stojančiųjų skaičius išlieka stabilus, o universiteto bendruomenę papildo gausus būrys tobulėti siekiančių asmenybių. „Džiugina motyvuoti ir tikslingai studijas besirenkantys stojantieji. Manau, kad šiandien sėkmingai karjerai magistrantūros studijos – būtinos. Magistrantūroje studentai šiandien ieško galimybių gilinti turimas žinias, įgyti naujų kompetencijų, kūrybiškai ir kompleksiškai spręsti problemines situacijas darbe ir, žinoma, įgyti lyderiavimo savybių. Šalia to norisi pasidžiaugti ir kiekvienam šios aukštosios mokyklos studentui svarbiais pokyčiais. Nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas tampa Vilniaus universiteto padaliniu – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Tai reiškia, dar daugiau galimybių mūsų studentams, dar labiau išvystytas, kokybiškas, mokslu ir tarptautiškumu grįstas studijas“ – įžvalgomis dalijasi studijų prorektorė. s12

s12

Magistrantūros studijos siekiantiems aukštesnio lygio kompetencijų ir pokyčių karjeroje

Analizuojant pastarųjų metų stojimo į magistrantūros studijas rezultatus pastebima, kad siekis įgyti išsilavinimą, suteikiantį dar aukštesnio lygio kompetencijas ir kvalifikaciją, plėsti profesinės veiklos sritis, pretenduoti į aukštesnes ar kitos srities pareigas darbe, aukštesnį atlyginimą, atveda vis daugiau koleginį išsilavinimą turinčių absolventų. Kasmet Šiaulių universitetas suaukia ir stojančiųjų iš kitų Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Galima išskirti du magistrantūros studijų pasirinkimą lemiančius aspektus. Vienas jų – stojančiųjų noras tapti geriausiais savo srities specialistais ir tikslingai gilinti kompetencijas tam tikroje profesinėje plotmėje. Kita dalis stojančiųjų reaguoja į technologijų inovacijas, sparčiai kintančius visuomenės ir darbo rinkos poreikius. Nuolatiniai pokyčiai tarsi savaime diktuoja šiandienos savo srities profesionalo charakteristiką – specialistas turėtų pasižymėti aukšto lygio kompetencijomis, kritiniu mąstymu, žiniomis, gebėjimais įvairiose srityse, taip pat būti drąsus, iniciatyvus ir gebantys savarankiškai spręsti įvairaus pobūdžio problemas, kūrybiškai įgyvendinti patikėtas užduotis. Tai lemia, kad stojantieji papildo savo profilį kitomis kompetencijomis studijuodami ne tokią pačią, kaip bakalauro studijų sritį.

Liepos 16 d. – papildomo priėmimo į magistrantūros studijas pradžia 

Papildomas priėmimo į Šiaulių universiteto magistrantūros studijas etapas prasideda nuo liepos 16 d. ir tęsis iki rugpjūčio 14 d. Besidomintys galimybe įgyti antrosios pakopos išsilavinimą, su reikiamais duomenimis turėtų kreiptis į Šiaulių universiteto priėmimo komisiją (tel. (8 41) 595 755; el. p. studijuok@su.lt; Vytauto g. 84, 410 kab.) arba pateikti stojimo informaciją specialioje elektroninėje platformoje – www.priemimas.su.lt

Nurodytu laikotarpiu prašymus studijuoti teikiantys stojantieji turėtų atkreipti dėmesį į tai, kad šiame etape yra pretenduojama jau tik į valstybės nefinansuojamas studijų vietas.

Visą magistrantūros studijų programų sąrašą ir stojimo sąlygas rasite čia: http://bit.ly/2J9BS8O

s2
s2
s11
s11
s7
s7
s3
s3
Sutartys 2 3 43
Sutartys 2 3 43
Sutartys 2 7 43
Sutartys 2 7 43

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos informacija

T. Andrijausko nuotr.

Grįžti