Dr. Asta Vaitkevičienė: „Geriausias būdas įgyti atsparumą stresui – pasitikėjimas savimi“

g1a 1 32

g1a 1 32

Gyvename vis tobulėjančiame technologijų amžiuje, patiriame daug streso nerimo įvairiose gyvenimo srityse – santykiuose, darbe, mokykloje ir studijose, siekdami karjeros, aukštesnio atlyginimo, ieškodami kiekvienam iš mūsų tinkamiausių savirealizacijos būdų ir pan. Visa tai paaštrina ir socialinėse medijose vis pabrėžiamas sėkmingo žmogaus vaizdinys. Toks trumpai aptartas kontekstas itin jautriai paliečia ne tik suaugusius žmones, bet ir jaunas, savo galimybių ir perspektyvų ieškančias asmenybes. Reaguojat į šias visuomenėje vyraujančias aktualijas, birželio 2 d. Šiaulių universiteto Edukologijos institutas inicijavo atvirą nuotolinę paskaitą, kurią vedė dėstytoja dr. Asta Vaitkevičienė.  „Stresas mūsų gyvenime“ – jau penktoji nuotolinė paskaita sulaukusi itin didelio visuomenės susidomėjimo. Pranešimo metu dr. A. Vaitkevičienė pristatė savo įžvalgas ir tyrinėjimus šia tematika – aptarė streso sampratą ir tai, kaip žmogus jį suvokia, kalbėjo apie stresą darbo vietoje, mokykloje ir pan. Aptartos galimos praktiškos, kasdieniame gyvenime pritaikomos streso įveikos strategijos.

„Ilgalaikis stresas neabejotinai gali sukelti įvairias lėtines ligas, sveikatos sutrikimus. Susidarius sudėtingai situacijai nebijokite ieškoti pagalbos – pasidalinkite sunkumais su artimaisiais, ieškokite profesionalios psichologo pagalbos. Pačiam žmogui vargu, ar pavyks aiškiai ir sąmoningai suvokti savo jausmus, atpažinti minčių seką, keisti sau įprasto elgesio strategijas. Savarankiškai sau padėti žmogus gali užsiimdamas jį raminančia veikla – klausytis muzikos, užsiimti mankšta, sportu, joga, sveika mityba, bendrauti ir neatsiriboti. Pasitikėjimas savimi – pats geriausias būdas įgyti atsparumą stresui. Pasitikėjimas savimi įvairiose socialinėse situacijose, pasireiškia gebėjimu aiškiai reikšti mintis ir poreikius, vystyti santykius norima linkme, paprašyti pagalbos, pripažinti klydus, vertinti savo pasiekimus ir pasakyti ne“, – patarimais ir įžvalgomis dalijasi dr. A. Vaitkevičienė.

 

Visą nuotolinę „Stresas mūsų gyvenime“ (Šiaulių universiteto Edukologijos instituto dėstytoja dr. Asta Vaitkevičienė) paskaitą rasite Šiaulių universiteto YouTube kanale: https://www.youtube.com/watch?v=g3RVGOA2fMU

 

ŠU Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos informacija

Tomo Andrijausko nuotr.

 

Grįžti