Diplomai Šiaulių universiteto absolventams – tarp Botanikos sodo žiedų

dibot8

dibot8

Birželio 29–30 dienomis Šiaulių universiteto Botanikos sode vyko iškilminga Šiaulių universiteto Diplomų įteikimo šventė – universitetas išleido 23-ą absolventų laidą nuo Šiaulių universiteto įkūrimo ir 70-tą laidą nuo Šiaulių aukštosios mokyklos įkūrimo.

dibot6

dibot6

2020 m. sausio mėn. studijas Šiaulių universitete baigė 216 studentų (92 bakalaurai, 92 magistrai, 32 profesinių studijų studentai), o šiomis dienomis universitetas išleido 325 absolventus. Jiems buvo įteikti 230 bakalauro ir 94 magistro diplomai, 1 profesinių studijų pažymėjimas. Taigi iš viso 2020 m. laida – net 541 absolventas!

Diplomai su pagyrimu šiemet įteikti 25 absolventams Šiaulių universiteto absolventams. 12-ai iš jų buvo įteikti sausio mėnesį, 13 absolventų juos gavo šioje šventėje. Net po 5 diplomus su pagyrimu gavo muzikos pedagogikos ir Viešojo valdymo magistro studijų programų absolventai.

Diplomų šventė 2020 49

Diplomų šventė 2020 49

Dvi dienas žydinčiame Botanikos sode vyravo pakili šventiška atmosfera, kurią kūrė visi jos dalyviai – absolventai, jų artimieji, universiteto dėstytojai, rektorato, senato atstovai, garbingi svečiai. Tarp jų buvo Šiaulių vyskupas, Šiaulių universiteto Garbės daktaras vyskupas Eugenijus Bartulis, Šiaulių rajono meras Bezaras, Šiaulių miesto vicemeras Egidijus Elijošius, LR Seimo narys Liudas Jonaitis, LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos Rimos Baškienės ir Seimo narių Valerijaus Simulik, Viktorijos Čmilytės-Nielsen padėjėjai. Absolventams buvo išsakyti ne tik nuoširdūs palinkėjimai ir sveikinimai, bet ir įteiktos LR Seimo Pirmininko pirmosios pavaduotojos R. Baškienės bei Seimo narių prof. A. Gumuliausko, dr. S. Tumėno, V. Simulik, V. Čmilytės-Nielsen padėkos.

Prieš atsiimdami diplomus šventės absolventai išklausė laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einančio prof. Dariaus Šiaučiūno kalbą, kurioje jis pažymėjo, jog ši Šiaulių universiteto absolventų laida – paskutinė, kadangi šių metų birželio 25 d. LR Seimas priėmė nutarimą reorganizuoti Šiaulių universitetą prijungiant jį prie Vilniaus universiteto ir įkuriant Vilniaus universiteto Šiaulių akademiją.

dibot7

dibot7

„Šiandien džiugi šventė jums, mieli absolventai, jūsų šeimoms ir visai Šiaulių universiteto bendruomenei. Pagaliau ir atėjo ta diena, kai laikysite savo rankose universiteto baigimo diplomą, pažymintį jūsų pastarųjų metų akademinės veiklos rezultatą. Studijos – tai nedidelis, tačiau reikšmingas tarpsnis kiekvieno žmogaus gyvenimo kelyje. Tikiu, jog žinias, kurias pasiėmėte aukštojoje mokykloje gausinsite ir profesinėje veikloje. Lietuvoje vykstanti aukštojo mokslo reforma nulėmė tai, kad jau nuo 2021 m. sausio 1 d. Šiaulių universitetas taps seniausio Lietuvoje ir vieno seniausių Rytų ir Vidurio Europoje Vilniaus universiteto dalimi. Tai – naujas etapas Šiaulių aukštosios mokyklos istorijoje. Tokių etapų buvo jau ne vienas – visus juos įgyvendindami tie, kurie čia dirbo prieš mus, o taip pat ir visi mes, kūrė ir kuriame universitetinio mokslo Šiaurės Lietuvoje tradiciją ir užtikriname, kad mūsų regiono vystymasis bus paremtas mokslo tyrimais ir geriausios kokybės universitetinėmis studijomis. Pasitinkant šį etapą, džiaugiuosi, kad universitetinis mokslas mūsų mieste bei regione ir toliau bus kuriamas“, – pažymėjo prof. D. Šiaučiūnas.

Diplomus absolventams per dvi šventės dienas teikė laikinai rektoriaus pareigas einantis prof. dr. D. Šiaučiūnas, Senato pirmininkė prof. Diana Strakšienė, mokslo ir meno prorektorė prof. dr. Diana Cibulskienė, studijų prorektorė doc. dr. Renata Bilbokaitė, Edukologijos instituto direktorė prof. dr. Daiva Malinauskienė ir Regionų plėtros instituto direktorė doc. dr. Lina Garšvienė, Tęstinių ir nuotolinių studijų instituto direktorė doc. dr. Rima Bakutytė.

Diplomų šventė 2020 13

Diplomų šventė 2020 13

Absolventų lūpomis skambėjo padėkos žodžiai dėstytojams, kantriai, rūpestingai ir reikliai vedusiems studentus mokslo labirintais. Anglų filologijos ir vertimo raštu bakalauro studijų programos absolventė Kornelija Šalnaitė džiaugdamasi diplomu teigė, jog studijos davė kur kas daugiau, nei teorinės žinios ar praktiniai sugebėjimai. „Nuoširdžiai noriu padėkoti visų pirma dėstytojams, kurie nepaliaujamai stengėsi mus išmokyti ne tik pasirinktos specialybės dalykų, bet ir augino mus kaip asmenybes. Jų dėka įgijome gyvenime praversiančių gebėjimų racionaliai mąstyti, priimti tinkamus ir apgalvotus sprendimus, išsakyti savo mintis ir nuomonę. Čia mes suradome artimų draugų, išgyvenome įsimintinų akimirkų“, – sakė K. Šalnaitė.

dibot4

dibot4

Birželio 30 d. šventėje išklimingai buvo apdovanota Šiaulių universiteto studentų futbolo komanda, antrus metus iš eilės tapusi Lietuvos studentų futbolo lygos (LSFL) čempione (tren. Rytis Alūzas). Šiaulių universiteto futbolininkus su garbingu apdovanojimu atvyko pasveikinti LSFL direktorius Vytas Jančiauskas. Jis pažymėjo, jog nemaža dalis Šiaulių universiteto studentų yra Lietuvos studentų futbolo rinktinės nariai. Šiauliečiams buvo įteikti aukso medaliai ir LSFL čempionų taurė, taip pat specialūs prizai.

Diplomų šventė 2020 22

Diplomų šventė 2020 22

Absolventams šventėje itin didelį dėmesį skyrė ir Šiaulių universiteto alumnų asociacija. Jos prezidentė Ieva Grinienė ir valdybos nariai ne tik pasveikino absolventus, sėkmingai baigus studijas, bet ir pakvietė tapti Šiaulių universiteto alumnų asociacijos nariais. Diplomų šventės proga asociacija visems absolventams padovanojo momentinę fotonuotrauką Botanikos sodo žiedų fone.

Diplomų šventė 2020 24

Diplomų šventė 2020 24

Diplomų įteikimo šventės dalyviams nuotaikingus muzikinius sveikinimus padovanojo Šiaulių universiteto absolventai: Agnė Michalenkovaitė, Evaldas Vaikasas, Ainė Bartašiūnaitė ir Klaidas Kauneckas. Šventinė nuotaiką kūrė Anatolijaus Kavaliauskio vadovaujamas jaunimo pučiamųjų orkestras.

Šią Šiaulių universiteto Diplomų įteikimo šventę surengė universiteto Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos komanda, kuriai daug padėjo Botanikos sodo kolektyvas, kitos tarnybos. Už pagalbą organizatoriai dėkoja ir rėmėjams – Šiaulių „Aušros“ muziejui bei Šiaulių arenai, padėjusiems spręsti kai kurias logistines problemas.

dibot1
dibot1
dibot3
dibot3
Diplomų šventė 2020 39
Diplomų šventė 2020 39
Diplomų šventė 2020 7
Diplomų šventė 2020 7
Diplomų šventė 2020 53
Diplomų šventė 2020 53
Diplomų šventė 2020 45
Diplomų šventė 2020 45
Diplomų šventė 2020 25
Diplomų šventė 2020 25
Diplomų šventė 2020 28
Diplomų šventė 2020 28
Diplomų šventė 2020 56
Diplomų šventė 2020 56
Diplomų šventė 2020 40
Diplomų šventė 2020 40
Diplomų šventė 2020 48
Diplomų šventė 2020 48
Diplomų šventė 2020 51
Diplomų šventė 2020 51
 Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotraukose: Šiaulių universiteto Diplomų įteikimo šventės akimirkos.
Grįžti