Lietuvos universitetų čempionatų medalių suvestinėje šiauliečiai – šešti

Praėjusią savaitę Kaune vykusiam Lietuvos studentų sporto asociacijos (LSSA) ataskaitiniame posėdyje buvo pristatyti šių mokslo metų sportiniai rezultatai, aptarti iššūkiai, su kuriais teko susidurti šalies universitetų sportininkams karantino metu.

Aluz 1

Aluz 1

Pristatytoje 2019 / 2020 m. m. Lietuvos universitetų čempionatų dalyvių ir medalių suvestinėje Šiaulių universiteto sportininkai atsidūrė 6-oje vietoje tarp 14 šalies universitetų. Šiais mokslo metais šiauliečių sąskaitoje – 4 aukso, 4 sidabro ir 1 bronzos medalis. Mūsų sportininkai aplenkė Mykolo Romerio universiteto, Lietuvos karo akademijos, Klaipėdos universiteto ir kitų aukštųjų mokyklų komandas. „Medalių lentelėje paskelbti rezultatai neatspindi galutinio universitetų išsidėstymo. Šioje stadijoje esame šeštoje tarpuniversitetinės įskaitos vietoje, tačiau aukso medalių mes turime tiek pat, kiek ir penktoje vietoje esantys Vilniaus Gedimino universiteto sportininkai. Pateiktoje lentelėje susumuoti daugiausiai individualių sporto šakų varžybų, kurios suspėjo iki karantino įvykti, rezultatai. Aukso medalius šiemet jau Šiaulių universitetui iškovojo futbolininkai ir futbolininkės, taip pat lengvaatlečiai. Iš žaidimų visą čempionatą suspėjo pabaigti tik krepšininkai, o Lietuvos studentų futbolo lygos čempionai buvo paskelbti pagal pirmojo rato rezultatus, kadangi dėl karantino rengti antrojo rato susitikimus buvo neįmanoma. Džiugu, jog tokiu būdu antrus metus iš eilės Šiaulių universiteto komanda tapo šių varžybų čempione. Numatoma, jog apdovanojimai mūsiškiams bus įteikti Diplomų įteikimo šventės metu“, – sako Šiaulių universiteto sporto koordinatorius Rytis Alūzas. Jo nuomone, medalių galėjo būti ir daugiau, tačiau dėl karantino nemažai varžybų neįvyko.

LSSA prezidentas Česlovas Garbaliauskas apgailestauja, jog dėl paskelbto karantino nebuvo surengta daugelio sporto šakų varžybų, o tas varžybas, kurios buvo prasidėjusios, teko sutrumpinti. Pažymėta, jog kyla daug problemų dėl studentų sporto finansavimo, nes Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiai sričiai neskiria pakankamo dėmesio. Neįvyko ir Baltijos šalių studentų SELL sporto žaidynės, kurias finansuoti nebenori ir Suomija, Estija bei Latvija.

Šiais metais LSSA mini 30 metų sukaktį, todėl, nors ir trūksta finansavimo, numatoma surengti renginį šiam jubiliejui paminėti.

sportlent

sportlent

Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotr.
Grįžti