Dr. R. Bibokaitė: „Žinių įvertinimas nelemia gyvenimo kokybės“

renata1

renata1

„Žinių įvertinimas nelemia gyvenimo kokybės“, – tokiu pavadinimu youtube paskelbtas vaizdo Šiaulių savivaldybės parengtas reportažas iš ciklo „Saulės miesto lyderiai“. Apie visus iššūkius darbe, Šiaulių universiteto situaciją, švietimą ir karjeros ambicijas pasakoja universiteto studijų prorektorė Renata Bilbokaitė. Su Renata kalbėjosi Šiaulių miesto savivaldybės Žmonių gerovės ir ugdymo departamento direktorė Asta Lesauskienė.

Universiteto studijų prorektorė dr. R. Bilbokaitė papasakojo apie dabartinę Šiaulių universiteto situaciją, požiūrį į mokytojo profesiją.

Studijų prorektorės nuomomone, per trisdešimt Nepriklausomybės metų daug padaryta reglamentuojant mokytojo ir visos švietimo sistemos darbą. Pasak prorektorės, švietimo procesas per daug formalizuotas pažymiais, pasiekimais, rodikliais, todėl kartais atrodo, kad mokytojais nepasitikima.

„Mokytojai visais laikais buvo švietėjai, kūrėjai. Gaila, kad per paskutinius dešimt metų tas įvaizdis yra sunykęs, reputacija šiek tiek pažeminta. Bet tai ir yra postūmis ateičiai perkonstruoti viską iš naujo. Žmonės jau nuo to pavargo, iš tiesų visi suprato, kad mokytojas ir yra lyderis. Tiesiog jam reikia laiko vėl iš naujo save perkrauti“, – mano studijų prorektorė.

Kalbėdama apie dabartinę Šiaulių universiteto situaciją dr. R. Bilbokaitė pažymėjo, kad universiteto bendruomenė jau prieš trejus metus apsisprendė jungtis prie geriausio Lietuvoje Vilniaus universiteto. „Šiuo metu yra perrašoma Šiaulių universiteto ir Šiaulių, kaip universitetinio miesto, universitetinės pažangos, lyderystės istorija. Todėl, kaip kažkada mes įsikūrėme, taip dabar reikės iš naujo restaruotis ir siekti kur kas aukštesnių rezultatų nei turime šiandien. Strateginiame tiksle esame nusimatę telkti potencialą regiono vystymo ir pedagogų rengimo programoms, “, – sako dr. R. Bilbokaitė.

Visą reportažą galite peržiūrėti https://www.youtube.com/watch?v=Fmx0GyZxYo4&feature=youtu.be&fbclid=IwAR053JcRRwssuBG-FaNhYwG1KWOhHFzEVMjYPp8geCAyK9VEKUKHPIGUKKc

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Grįžti