Patvirtinta: studijų procesas ir baigiamųjų darbų gynimai pavasario semestre vyks tik nuotoliniu būdu

nuott1

nuott1

Balandžio 28 d. laikinai einantis Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas prof. dr. Darius Šiaučiūnas pasirašė įsakymą dėl 2019-2020 m.m. pavasario semestro studijų veiklų vykdymo nuotoliniu būdu.

Vadovaudaudamasis LR švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu (2020 03 13, Nr. V-366 „Dėl situacijos, susijusios su koronavirusu“) ir Šiaulių universiteto koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos užkrečiamosios ligos COVID-19 plitimo prevencinės darbo grupės 2020 m. balandžio 10 d., 17 ir 24 d. siūlymais Rektorius pasirašė įsakymą, kuriuo nurodoma visas studijų veiklas, įskaitant atsiskaitymus ir baigiamųjų darbų gynimus, Šiaulių universitete 2019-2020 m. m. pavasario semestro pabaigos vykdyti tik nuotoliniu būdu.

nuott2

nuott2

Pakomentuoti šį įsakymą paprašėme Šiaulių universiteto Studijų ir tarptautinių programų direktorės dr. Reginos Karvelienės. „Universiteto vadovybės sprendimas studijų veiklas iki 2019–2020 m. m. pavasario semestro pabaigos vykdyti nuotoliniu būdu nebuvo spontaniškas. Apie tai buvo diskutuojama beveik visą balandžio mėnesį Šiaulių universiteto koronaviruso SARS-CoV-2 sukeltos užkrečiamo­sios ligos COVID-19 plitimo prevencinės darbo grupės posėdžių metu, taip pat buvo tariamasi su institutų vadovais ir visais Šiaulių universiteto studijų programų komitetų pirmininkais. Kadangi Šiaulių universitetas vienas iš pirmųjų, iš karto po LR Vyriausybės sprendimo nuo kovo 13 d. sprendimo skelbti karantiną, pradėjo studijas nuotoliniu būdu, todėl tęsti ir baigti šiuos mokslo metus taip pat nuotoliniu būdu didelių iššūkių nekilo. Baigiamųjų darbų gynimo proceso organizavimui yra parengti ir Rektoriaus patvirtinti „Baigiamųjų darbų pateikimo ir gynimo nuotoliniu būdu tvarkos aprašo“ bendrieji principai, Sklandžiam darbų gynimo procesui užtikrinti pasirengę padėti universiteto administracijos ir akademinių padalinių administracijos darbuotojai, IT specialistai. Studentams norėtume palinkėti, ypač baigiamųjų kursų, nebijoti priimti naujus iššūkius, nebijoti klausti, teirautis pagalbos atsiskaitymų ar baigiamųjų darbų gynimo metu“, – sakoma dr. R. Karvelienės komentare.

Sprendimą vykdyti studijų veiklas nuotoliniu būdu iki šių mokslo metų pabaigos jau priėmė ir kitos Lietuvos aukštosios mokyklos.

Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti