Mieli Šiaulių universiteto bendruomenės nariai – administracijos darbuotojai, dėstytojai ir studentai,

Pasaulio sveikatos organizacijai paskelbus, kad SARS-CoV-2 sukeltos infekcijos COVID-19 plitimas tapo pandemija ir siekdami prevenciškai apsaugoti bendruomenės narių sveikatą, koronaviruso prevencijai skirta darbo grupė priėmė sprendimą stabdyti kontaktinį Šiaulių universiteto studijų procesą iki pavasario semestro pabaigos. Susidarius aplinkybėms išlieka galimybė terminą pratęsti.

Dalijamės naujausiomis prevencinės darbo grupės nurodymais

✔️Studijų proceso organizavimas – akademinis personalas (dėstytojai, mokslo darbuotojai), studentai

Visas studijų procesas šiuo laikotarpiu vyks nuotoliniu būdu. Dėstytojų ir studentų (įskaitant ir užsienio šalių studentus) bendravimas ir mokymosi planavimas turi būti vykdomas el. paštais, konsultuojantis telefonu ir kitomis komunikacijų priemonėmis, naudojantis Moodle aplinka ir pan. Paskaitos, seminarai, praktikos universiteto patalpose nevyks.

✔️Administracijos darbuotojų veiklos organizavimas

Šiaulių universiteto darbuotojai, esant galimybei, turi dirbti nuotoliniu būdu. Padalinių vadovai privalo užtikrinti svarbiausių darbų organizavimą ir vykdymą. Tokiai galimybei nesant, būtina laikytis visų rekomenduotų higienos reikalavimų, vengti kontakto su kitais žmonėmis.

✔️Tarptautinės komandiruotės

Atšaukiamos visos bendruomenės narių komandiruotės į užsienio šalis. Ypatingai raginame susilaikyti nuo kelionių į viruso židinių šalis: Kiniją, Italiją, Ispaniją, Prancūziją, Vokietiją, Pietų Korėją, Iraną, Singapūrą ir Japoniją. Stabdomos ir visos bendruomenės narių komandiruotės Lietuvoje.

Esant ypatingai svarbai į komandiruotę bus išleidžiama tik su akademinio arba neakademinio padalinio vadovo pritarimu. Jeigu į tokią komandiruotę yra išvykstama, 14 dienų karantinas po komandiruotės yra privalomas.

✔️Renginiai

Nurodytu laikotarpiu visi renginiai universitete turi būti perkeliami į vėlesnę datą, vykdomi nuotoliniu būdu arba atšaukiami.

✔️Studentai, grįžtantys iš užsienio šalių

Studentai, grįžtantys iš ERASMUS+ programos ir kitų tarptautinių mainų iniciatyvų, turi karantinuotis ne bendrabučiuose, o asmeninėje, uždaroje erdvėje, kurioje nėra bendro naudojimo patalpų, o studijas tęsti nuotoliniu būdu, kaip nurodyta ankstesniuose punktuose.

✔️Šiaulių universiteto Bibliotekos darbo organizavimas

Reaguojant į susidariusią situaciją trumpinamas Šiaulių universiteto Bibliotekos darbo laikas ir ribojamas paslaugų teikimas:

  • darbo laikas nurodytu laikotarpiu –  9–18 val. (darbo dienomis), savaitgaliais – nedirbs;
  • teikiamos paslaugos –  tik leidinių išdavimas ir grąžinimas.

✔️Bendros rekomendacijos ir naudingos nuorodos

Norime atkreipti dėmesį, kad atsakomybę už savo sveikatą ir kitų žmonių saugumą prisiimate ir Jūs:

  • jeigu esate neseniai grįžę iš užsienio šalių, kurios priklauso rizikos zonai, ar bendraujate su iš ten grįžusiais asmenimis – kruopščiai sekite savo sveikatos būklę, pasitikrinkite;
  • dažnai ir kruopščiai plaukite rankas su muilu. Laikykitės kosėjimo, čiaudėjimo etiketo (kosėti ar čiaudėti prisidengus vienkartine servetėle arba į sulenktos alkūnės vidinę pusę). Venkite artimo kontakto su asmenimis, kuriems pasireiškia čiaudulys, kosulys, karščiavimas ar kiti į gripą panašūs simptomai;
  • vėdinkite patalpas;
  • venkite viešojo transporto ir esant galimybėms į reikiamas vietas važinėkite savo transporto priemone.

Primename, kad virusui paveikesni yra vyresnio amžiaus asmenys, ypač sergantys lėtinėmis ligomis. Raginame išlaikyti rimtį, bet tuo pat metu ir būti budrius, saugoti save ir aplinkinius.

Jeigu turėtumėte klausimų prašome kreiptis į Komunikacijos ir rinkodaros tarnybą el. p. sonata.tenyte@su.lt, tel. (8 41) 393 010. Informuosime, pakonsultuosime arba nukreipsime į pagal klausimo tematiką atsakingus kitus Šiaulių universiteto padalinius.

Saugokite save ir kitus!