Naktinės orientavimosi sporto varžybos ir pažintis su Šiaulių universiteto erdvėmis 

ori10

ori10

Vasario 13 d. Šiaulių universitete vyko orientavimosi sporto naktinės varžybos. Renginį iniciavo ir surengė Šiaulių universiteto studijų programos Kūno kultūra ir sporto pedagogika dėstytojas doc. dr. Lauras Grajauskas bendradarbiaudamas su kolegomis iš Šiaulių jaunųjų turistų centro. Renginyje dalyvavę mokseleiviai turėjo galimybę susipažinti su Šiaulių universiteto erdvėmis ir populiarėjančia sporto šaka, absolventai – sugrįžti į savo Alma mater, o studentai – geriau pažinti studijų aplinką ir papildyti savo sportinio lavinimo kompetencijas naujomis žiniomis.

Varžybų tikslas – galimybė pažinti Šiaulių universitetą ir populiarėjančią sporto šaką

Prieš keletą metų Šiaulių universitete buvo surengtosios pirmosios Šiauliuose orientavimosi patalpose varžybos. Pasisekimo ir dėmesio sulaukęs renginys kasmet sukviečia vis gausesnį būrį dalyvių. Šiais metais varžybose dalyvavo virš šimto orientavimosi sportu ir aktyviu laisvalaikiu besidominčių žmonių.

Per pastarąsias savaites surengti trys startai – sausio 28 d. Šiaulių arenoje (J. Jablonskio g. 16), vasario 5 ir 13 dienomis – Šiaulių universiete (P. Višinskio g. 25). Šiais metais universitete vykusių varžybų tikslas – ne tik rezultatas. Organizatoriai daug dėmesio skyrė ir idėjiniam renginio išpildymui. Orientavimosi sporto naktinės varžybos buvo skirtos ne tik patyrusiems šios srities entuziastams, bet ir Šiaulių miesto moksleiviams, Šiaulių universiteto studentams, absolventams ir studijų programos partneriams. Siekdami rezultato moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su Šiaulių universitetu ir populiarėjančia sporto sporto šaka, absolventai – sugrįžti į Alma mater, o studentai – geriau pažinti studijų aplinką ir papildyti savo sportinio lavinimo kompetencijas naujomis žiniomis.

Šiaulių miesto mokyklų, sporto gimnazijos moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su Šiaulių universitetu ir populiarėjančia sporto šaka, pabendrauti su Šiaulių universitete Kūno kultūros ir sporto pedagogikos dalykus dėstančiais savo srities specialistais. Gimnazistė Kornelija sako, kad naktinės orientavimosi varžybos patalpose suteikė galimybę pirmą kartą apsilankyti Šiaulių universiete ir įdomiai, aktyviai praleisti laiką. Mergina šypsosi, kad po tokių varžybų universitetą pažins taip pat puikiai, kaip čia studijuojantys studentai: „Domiuosi sportu ir mėgstu aktyvų laisvalaikį. Man tai buvo pirmas kartas, kai išbandžiau savo galimybes lenktyniaudama patalpose. Tiesa, tai ir pirma galimybė taip išsamiai susipažinti su Šiaulių universitetu. Manau, kad Šiaulių universiteto pastatą, kuriame vyksta varžybos, pažinsiu taip pat puikiai, kaip čia studijuojantys studentai, dirbantys dėstytojai. Puikus laikas su įdomiomis naujomis pažintimis ir bendraminčiais!“

Orientavimosi sporto naktinių varžybų rezultatai

Varžybose, kuriose dalyvavo per šimtas dalyvių, nugalėtojas buvo nustatomas susumavus tris geriausius rezultatus. Buvo varžomasi atskirose amžiaus grupėse: M, V-18 (2002–2003), M, V-16(2004–2005), M, V-14(2006–2007), M, V-12 (2008–2009), M, V-10 gimę 2010 m. ir jaunesni, MVT (pradedantys dalyviai, trasą įveikiantys su palyda). Atskiroje grupėje rungtyniavo ir suaugusieji.

Vasario 13 d. Šiaulių universiteto pastate (P. Višinskio g. 25) vykusiose varžybose savo amžiaus grupėse nugalėtojais tapo: Aprilė Čiužauskaitė, Gabija Šimkutė, Brigita Abukaitytė, Aneta Čininytė, Austėja Micevičiūtė, Emilija Levickytė, Danutė Kulikauskienė, Augustas Kurauskas, Auga Žygimantas, Dovydas Nevulis, Donatas Semaška, Domas Bernikas, Kajus Jeseliūnas ir Lauras Grajauskas.

Orientavimosi varžybų trasas parengė Šiaulių jaunųjų turistų centro mokytojai Evaldas Liekmanis ir Karolis Limantas.

Galutiniai visų trijų orientavimosi patalpose naktinių varžybų rezultatai bus susumuoti artimiausiu metu. Renginio akimirkos video reportaže – https://www.youtube.com/watch?v=uuwLOzeld74

 

 

ori2
ori2
ori3
ori3
ori5
ori5
ori9
ori9
ori8
ori8
ori7
ori7

Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotr.

 

Grįžti