Karjeros planavimo paroda „Studijos 2020“: studijas ir galimybes pristatė Šiaulių universitetas 

IMG 2127 2

IMG 2127 2

Vasario 6–7 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyko tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2020“, kurioje kartu su kitais šalies universitetais, kolegijomis, profesinėmis mokyklomis, šių metų stojimui teikiamas studijas, karjeros perspektyvas ir galimybes pristatė ir Šiaulių universitetas.

Studijų pristatymas ir unikalūs akcentai Šiaulių universiteto stende

Viena poppuliariausių mokymosi, studijų ir karjeros planavimo parodų „Studijos 2020“ir šiais metais sukvietė dešimtis tūkstančių moksleivių, mokytojų, tėvų ir visų besidominčių studijų perspektyvomis iš visos Lietuvos. Renginio lankytojams buvo pristatytos aukštųjų mokyklų studijų programos, pasirinkimo galimybės ir priėmimo tvarka.

Šiaulių universiteto stende įvairių kursų ir studijų program studentai (Augustė Vilimaitė, Kūno kultūra ir sporto pedagogika, II k.; Domantas Valinčius, Muzikos pedagogika, I k., Kamilė Kondratavičiūtė) ir administracijos atstovai konsultavo moksleivius ir visus besidominčius tobulėjimo galimybėmis, studijų organizavimo, studentavimo ir kitais aktualiais stojantiesiems klausimais. 

IMG 20200206 100909

IMG 20200206 100909

Šiais metais Šiaulių universitetas kviečia rinktis bakalauro nuolatinės ar ištęstinės formos studijų programas iš tokių studijų krypčių grupių: humanitarinių, informatikos, inžinerijos, matematikos, socialinių, ugdymo mokslų, verslo ir viešosios vadybos. Didelio susidomėjimo sulaukė unikali visoje Lietuvoje studijų programa – Specialioji pedagogika ir logopedija, Pradinio ugdymo pedagogika ir ikimokyklinis ugdymas, taip pat Anglų filologija, Muzikos pedagogika, Kūno kultūra ir sporto pedagogika, Socialinė pedagogika, Ekonomika, Socialinis darbas ir socialinė reabilitacija, Verslo administravimas, Viešasis administravimas. Tokias studijų programas, kaip Elektronikos inžinerija ir robotika, Programų sistemos, Finansų matematika stojantieji renkasi kiek atsargiau. Nauja šiemet siūloma studijų programa Dalyko pedagogika (dviejų mokomųjų dalykų mokymas (lietuvių kalba, istorija, anglų kalba)) sulaukė itin teigiamų mokytojų vertinimų.

Panašaus pobūdžio parodų esmė – galimybė pabendrauti su galimai būsimu savo aukštosios mokyklos studentu. Geras įspūdis, patikimos konsultacijos ir geros emocijos gali tapti svarbiais aspektais abiturientui priimant galutinį sprendimą. IMG 2154 1

IMG 2154 1

Šiaulių universiteto stende studijų galimybes pristatinėjusi ir savo patirtimi pasidalijusi studentė Augustė Vilimaitė sako, kad stojantieji pasirodė itin drąsūs ir ieškantys tokių studijų, kurios būtų susijusios su jiems patiems mėgstamais dalykais: „Pastebėjau, kad studijomis besidomintys jauni žmonės į mūsų stendą užsukdavo ne tik paklausti, kokias studijas siūlo Šiaulių universitetas, bet ir tiesiog pasikalbėti apie tai, ką reiškia būti studentu – studijuoti ir studentauti, taip pat kokiomis papildomomis veiklomis galima užsiimti, dirbti ir kaip visa tai suderinti. Kitas dalykas, kurį pastebėjau – jaunų žmonių noras susirasti sritį, kuri būtų artima jų pačių asmenybei, o galbūt net susijusi su mėgiamu laisvalaiku“. 

IMG 20200206 104102

IMG 20200206 104102

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos direktorė S. Tenytė po Vilniuje ir Kaune vykusių studijų parodų pastebi, kad šalia profesionalių konsultacijų svarbus ir šiltas bendravimas ir jauki, įdomi aplinka stende: „Tokiose parodose svarbiausias dalykas yra profesionalus studijų pristatymas ir stojančiųjų konsultavimas, bendravimas. Tačiau svarbu ir tai, kaip institucija save reprezentuoja, pozicionuoja būtent vizualiomis priemonėmis. Šiemet turėjome tikslą parodyti, kad Šiaulių universitetas atviras kiekvienam, savas, inovatyvus, ugdantis kūrybiškas asmenybes. Norėjosi sukurti gerą emociją, kuri išliktų ilgam. Tad vieną iš stendo sienelių puošė unikalūs užrašai – autentiškos, ranka rašytos Šiaulių universiteto studentų refleksijos apie studijas, studijų aplinką, dėstytojus. Mane pačią labai džiugina, kad ir moksleiviai ir kiti parodos dalyviai, organizatoriai atkreipė dėmesį į gražų, neįprastą akcentą mūsų stende“.

Studijų parodose – karjeros galimybių paieška ir požiūrį plečiantys pranešimai

Tarptautinė mokymosi, studijų ir karjeros planavimo paroda pateikiamos informacijos gausa pritraukia abiturientus, žemesnių klasių moksleivius, mokytojus, tėvus. Tačiau aktualios informacijos čia randa ir išsilavinimą turintys žmonės. Pastarieji norėdami tapti dar geresniais savo srities specialistais domisi, kaip to galėtų pasiekti. „Šiuo metu dirbu privačiame darželyje netoli Vilniaus. Mano darbovietėje jau kuris laikas trūksta specialiojo pedagogo, kuris galėtų teikti logopedinę pagalbą vaikams, tad dalis tėvų tokių specialistų yra priversti ieškoti sostinėje. Paskatinta darbdavio ėmiau domėtis, kur galėčiau įgyti kompetencijų dirbti su tokių problemų turinčiais vaikais“ – patirtimi dalijasi darželio auklėtoja Rasa.

Parodos tikslas ne tik padėti stojantiesiems išsirinkti norimą studijų sritį. Labai svarbi ir papildomai pateikiama informacija apie studijų kokybę, gerinimą, atitikimą valstybės, visuomenės ir darbo rinkos poreikiams. Tad pristatytos sėkmės istorijos, patirtys, švietimo srities ekspertų pranešimai motyvuoja ir praplečia jauno žmogaus suvokimą apie patį save ir parodo pasirinkimų gausą.

Mugę organizavo – LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos parodų ir kongresų centras „Litexpo“.

UAB „Ekspozicijų centras“ kartu su partneriu Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO).

Informaciją apie visas studijų pakopas, studijų programas ir stojimo sąlygas rasite čia: https://bit.ly/30Ou4DY

Su Šiaulių universiteto atstovais – priėmimo konsultantais, studentais, dėstytojais – susitikti kviečiame visus moksleivius ir mokytojus vizitų metu Jūsų mokykloje ar Šiaulių universitete! Daugiau informacijos: tel. (841) 393 010, el. p. sonata.tenyte@su.lt

 

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.

Grįžti