Susipažinkime: 2019 „Metų studentė“ – Kristina Kulikauskienė

Kristina 1

Kristina 1

2019 metų Šiaulių universiteto „Metų studento“ titulas atiteko Regionų plėtros instituto viešojo valdymo II kurso magistrantei Kristinai Kulikauskienei. Šių metų sausio mėnesį Kristina sėkmingai apgynė magistro baigiamąjį darbą ir jai buvo įteiktas Šiaulių universiteto magistro diplomas.

Šis magistro diplomas Kristinai – jau trečiasis Šiaulių universiteto diplomas. Ji dar yra baigusi ir anglų filologijos bakalauro bei tarpkultūrinio ugdymo magistro studijas.

„Kai sužinojau, jog buvau išrinkta metų studente, labai apsidžiaugiau. Turiu pripažinti, jog tai man buvo šiek tiek netikėta, tačiau laimėti šią nominaciją man yra didelė garbė ir ja didžiuojuosi.“, – pasakoja Kristina.

Ji sako, kad viešojo valdymo studijas ji pasirinkusi todėl, nes šiuo metu dirba srityje, kuri susijusi su viešųjų organizacijų veiklos stebėsena ir tobulinimu. Kristina: „Nusprendžiau įtvirtinti turimas praktines žinias ir patobulinti kvalifikaciją šioje srityje. Pasirinkau Šiaulių universitetą todėl, jog esu patenkinta tiek ankstesnių, tiek dabartinių studijų kokybe, universitetas yra patogioje vietoje, netoli namų ir darbo, o tai labai patogu, kuomet reikia derinti šeimą, studijas ir darbą“.

Tai, kad Kristina labai rimtai studijavo, rodo jos labai aukšti studijų rezultatai, siekiantys dešimt balų. Mergina stengėsi iš paskaitų gauti kiek įmanoma daugiau informacijos, papildomai domėjosi studijų metu nagrinėjamais dalykais, visas užduotis atlikdavo kuo geriau. „Manau, paskaitų įdomumas labiausiai priklauso nuo dėstytojo ir jo gebėjimų perteikti informaciją bei sudominti studentus. Tačiau šioje srityje nemažiau svarbi ir pačių studentų motyvacija bei noras gilintis į studijuojamą dalyką“, – teigia Kristina.

Studentė sėkmingai apgynė magistro baigiamąjį darbą tema „Socialiai įtraukios bibliotekos kūrimas: paslaugų neįgaliesiems plėtojimo aspektas“. Darbe Kristina gilinosi į viešųjų institucijų, tarp jų ir viešųjų bibliotekų socialinės įtraukties svarbą bei ištyrė Šiaulių regiono bibliotekų paslaugų neįgaliesiems tobulinimo galimybes. „Mano baigiamasis darbas atskleidė daug probleminių aspektų, susijusių su neįgaliųjų įtrauktimi į viešųjų organizacijų veiklas, suteikė galimybes numatyti sprendimus situacijai gerinti. Šis darbas man buvo labai įdomus, buvau motyvuota jį rašydama, todėl su dideliais iššūkiais nesusidūriau“, – apie baigiamąjį darbą pasakoja Kristina.

Į klausimą, ką norėtum keisti, tobulinti studijų procese, jeigu būtum universiteto rektoriumi, Kristina atsakė, kad stengusi į universitetą pritraukti kiek įmanoma daugiau aukščiausios kvalifikacijos dėstytojų ir mokslininkų, kurių patirtis ir įdirbis paskatintų būsimus studentus rinktis Šiaulių universitetą.

Po studijų Kristina Kulikauskienė planuoja ir toliau dirbti viešajame sektoriuje, svarsto apie galimybę tęsti studijas aukštesnėje studijų pakopoje – doktorantūroje.

Kristinos laisvalaikiui laiko lieka nelabai daug, tačiau, ji sako, kad randa laiko knygoms. Ji taip pat mėgsta užsiimti įvairiais rankdarbiais.

Būsimiems studentams Kristina linki nedvejoti ir drąsiai rinktis studijas Šiaulių universitete. „Čia studijuoti buvo malonu ir smagu, nes čia dirba puikūs dėstytojai. Reikia tik pakankamos motyvacijos norint siekti aukštesnių studijų rezultatų“, – sako Šiaulių universiteto „Metų studentė“ Kristina Kulikauskienė.

Zenonas Ripinskis
Kristino Kulikauskienės asmeninio archyvo nuotr.
Grįžti