Lietuvos studentų futbolo lygos 20-mečio šventėje – pagyros Šiaulių universitetui

Lietuvos studentų futbolo lyga Kaune pažymėjo lygos (LSFL) dvidešimties metų sukaktį. Šventėje dalyvavo lygos vadovai, Lietuvos futbolo federacijos atsakingi darbuotojai, aukštųjų mokyklų atstovai, tarp kurių buvo ir Šiaulių universiteto atstovai, sulaukę daugybės pagyrų ir sveikinimų.

Apžvelgiant studentų futbolo Lietuvoje istoriją buvo pažymėta, jog didžiausi studentų laimėjimai buvo pasiekti dar sovietmečiu. „Tuomet universiadoje ar olimpinėje sąjungos rinktinėje žaidė ir patys geriausi visų laikų mūsų šalies futbolininkai – Valdas Ivanauskas, Arminas Narbekovas, Stasys Baranauskas, Viačeslavas Sukristovas, Arvydas Janonis ir daugelis kitų. Vėliau jau nepriklausomoje Lietuvoje Šiaulių universiteto futbolininkai iš universiados grįžo su šeštąja vieta, o pernai po trisdešimties metų vėl buvo suburta studentų rinktinė.

Mes puikiai suprantame, kad mūsų rinktinės lygis kol kas nėra toks, kokio norėtumėm. Vis dėlto, tikiu, kad ateis diena, kai mes galėsime gėrėtis tokiais rezultatais, kokius demonstravo mūsų legendiniai futbolininkai. Studentų sportas yra labai svarbi grandis, todėl mes tai privalome puoselėti“, – sakė nuo pirmosios lygos dienos LSFL direktoriumi dirbantis Vytas Jančiauskas.

full1

full1

Studentų futbolas Lietuvoje ilgą laiką buvo tarsi atskiras vienetas, tačiau praėjusiais metais Lietuvos studentų lyga pagaliau tapo Lietuvos futbolo federacijos nare.

Šventėje dalyvavęs Šiaulių universiteto futbolo komandos treneris Rytis Alūzas pasidžiaugė, kad renginio metu sulaukė daug gražių žodžių apie Šiaulių universitetą ir požiūrį į studentų sportą. Priminsime, kad Šiaulių universiteto futbolininkai pastaraisiais metais diktuoja madas Lietuvos studentų futbolo varžybose. Šiauliečiai yra praėjusių metų Lietuvos studentų lygos čempionai, taip pat šių mokslo metų čempionato lyderiai.

Šventėje buvo pristatyta fotonuotraukų paroda, atspindinti Lietuvos studentų futbolo istoriją. Beje, Šiaulių universiteto stendas yra vienas informatyviausių ir gražiausiu tarp visų parodoje pristatytų universitetų.

***

motf1

motf1

Lietuvos studentų futbolo dvidešimtmečio proga Kaune buvo surengtas Lietuvos studenčių merginų salės futbolo turnyras, kurį užtikrintai laimėjo Šiaulių universiteto futbolininkės. Jos laimėjo visas ketverias turnyro rungtynes varžovėms nepalikdamos jokių šansų.

Šešios komandos buvo suskirstytos į dvi grupes, vėliau stipriausios komandos paaiškėjo žaidžiant pusfinalius ir finalus. Šiaulių universiteto merginos iš pradžių 6:1 nugalėjusios LCC komandą, antroje dvikovoje 6:0 įveikė ir Vilniaus universiteto merginas.

Pusfinalyje mūsų universiteto merginos 1:0 įrodė pranašumą prieš Vilniaus Ozo gimnaziją, o finale rezultatu 3:1 įveikė Šiaulių sporto gimnazijos futbolininkes.

futsal1

futsal1

Šiaulių universiteto komandos ir Lietuvos nacionalinės moterų rinktinės treneris Rimantas Viktoravičius nesureikšmina šio turnyro rezultatų. Jo nuomone, tai tik vienos varžybos, leidžiančios dar kartą pastebėti perspektyviausias sportininkes. „Nuo šešiolikos metų visas Lietuvos futbolininkes stebime. „Perliukų“ vis atsiranda, tačiau svarbu, kad jos ateitų į universitetus, nemestų futbolo baigusios gimnazijas“, – sako R. Viktoravičius.

Šiaulių universiteto kūno kultūros ir sporto pedagogikos studijų programos trečio kurso studentei Lolitai Žižytei šiame turnyre buvo patikėtos mūsų universiteto komandos kapitonės pareigos. Studentė sako, kad futbolą žaidžia nuo 7 metų ir tuo yra patenkinta iki šiol. „Buvau aktyvus vaikas. Žaidžiau Ukmergėje, mane pastebėjo, buvau Lietuvos jaunučių, jaunių rinktinės nare, tačiau, nelikus futbolo klubo Ukmergėje, teko persikelti į Šiaulius ir čia žaisti bei mokytis. Iš pradžių buvo sunku priprasti naujoje vietoje, tačiau dabar viskas klostosi puikiai“, – apie savo sportinės karjeros pradžia pasakoja Jolita. Jos nuomone, merginų futbole yra labai svarbus dalykas komandos psichologinis mikroklimatas, nes žaidėjos jautriau reaguoja į pastabas, sunkiau išgyvena nesėkmes. Šiaulių „Gintros-Universiteto“ profesionaliame klube žaidžianti Jolita sako, kad jai patinka žaisti kraštinio saugo pozicijoje, nors tenka rungtyniauti ir gynybos grandyje. Mergina sako, kad rezultatai labiausiai priklauso nuo komandos narių susižaidimo ir meistriškumo.

Šiaulių universiteto sporto vadovas Rytis Alūzas yra patenkintas universiteto futbolininkių ir futbolininkų pastarųjų metų pasiekimais. Šiaulių universiteto futbolininkai po pirmojo Lietuvos studentų futbolo lygos rato nugalėtojai. „Norėtųsi, kad neužleistume iškovotų pozicijų ir pergalingai baigtume šių mokslo metų varžybas. Žinoma, daug kas priklauso ir nuo to, kokius žaidėjus turėsime, nes beveik visi studentai rungtyniauja profesionaliuose klubuose ir kartais būna traumuoti. Mūsų tikslas – antrus metus iš eilės tapti Lietuvos studentų futbolo lygos čempionais“, – sako R. Alūzas.

Zenonas Ripinskis
Zenono Ripinskio ir lsfl.lt nuotr.

 

Grįžti