Su agentūra „Baltic Center“ aptartos universiteto rinkodaros užsienio šalyse galimybės

ksen1

ksen1

Sausio 28 d. Šiaulių universitete lankėsi agentūros „Baltic Center“, teikiančios tarpininkavimo paslaugas užsienio šalių piliečiams, norintiems studijuoti Baltijos šalyse, vadovė Ksenia Dolženko (Kseniya Dolzhenko). Vizito tikslas – aptarti bendradarbiavimo su Šiaulių universitetu galimybes rinkodaros srityje.

Su „Baltic Center“ vadove Ksenia Dolženko susitikęs laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. Darius Šiaučiūnas bei universiteto Studijų ir tarptautinių programų tarnybos vyr. specialistė Edita Vaičaitienė ir vyr. specialistė studijų tarptautiškumui, „Erasmus+“ institucinė koordinatorė Beatričė Poškuvienė papasakojo apie Šiaulių universiteto galimybes ir pageidavimus labiau išplėsti rinkodarinę veiklą užsienio šalyse, siekiant pritraukti pirmos ir antros pakopos studentų, norinčių studijuoti Baltijos šalyse.

„Baltic Center“ agentūra, kurios pagrindinė būstinė yra įsikūrusi Rygoje, sėkmingai plėtoja savo veiklą jau daugiau kaip 12 metų. Per šį laikotarpį ji padėjo dešimčiai tūkstančių užsienio šalių susirasti tinkamas studijas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Agentūros paslaugomis sėkmingai pasinaudojo Uzbekijos, Kazachstano,, Azerbaidžano, Kirgizijos, Tadžikijos, Turkmėnijos, Rusijos, Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos, Baltarusijos, Armėnijos, Kinijos, Indijos, Nepalo, Bangladešo, Vietnamo, P. Korėjos, Šri Lankos piliečiams. Agentūra turi savo biurus Indijoje, Uzbekijoje, taip pat atstovybę Kazachstane.

Susitikimo su Šiaulių universiteto atstovais metu buvo aptartos galimybės Šiaulių universitetui pristatyti savo studijų programas vasario mėnesį Uzbekijoje vykstančiose studijų mugėse. Laikinai Šiaulių universiteto rektoriaus pareigas einantis prof. D. Šiaučiūnas mano, kad bendradarbiavimas su „Baltic Centru“ yra reali galimybė plačiau prisistatyti užsienio šalių studijų rinkose. „Reikia apsvarstyti visus pasiūlymus ir galimybes, kurias tekia ši agentūra Azijos šalyse. Manau, kad galėtume ne tik pakviesti studentus studijuoti pas mus, bet ir, bendradarbiaujant su vietos švietimo ir mokslo ministerijomis, esame pasiruošę rengti įvairius kvalifikacijos kėlimo kursus šių šalių pedagogams. Mūsų patirtis mokytojų rengimo srityje yra pripažinta, nes esame vienas iš trijų nacionalinių pedagogų rengimo centrų Lietuvoje“, – sako prof. D. Šiaučiūnas.

Agentūros „Baltic Center“ paslaugomis sėkmingai naudojasi daugelis Latvijos universitetų, taip pat kai kurios Estijos ir Lietuvos aukštosios mokyklos.

Zenonas Ripinskis
Tomo Andrijausko nuotr.
Grįžti