Rytis Alūzas: „Iš universiteto studentų tikimasi sėkmingo sportinio sezono“

Prasidėję naujieji mokslo metai žymi ir naujo studentų sporto sezono pradžią. Apie tai, koks jis bus mūsų sportininkams, kokios laukia varžybos paprašėme papasakoti Šiaulių universiteto sporto vadovą, Edukologijos instituto dėstytoją Rytį Alūzą.

Aluz 1
Aluz 1

 

Visų sporto sirgalių žvilgsniai krypsta į Kiniją, kur prasidėjo Pasaulio krepšinio čempionatas, tačiau mums ne mažiau rūpi, kokiais sportiniais pasiekimais bus garsinamas Šiaulių universitetas. Gal galite apibendrinti, kokie universiteto sportininkams buvo praėjusieji mokslo metai?

– Praėjusieji mokslo metai mūsų universiteto sportininkams buvo sėkmingai. Nors Šiaulių universitetas yra nedidelis pagal studentų skaičių, kuris kiekvienais metais mažėja, tačiau sportinių laimėjimų ne mažėja, o daugėja. Vadinasi ,turime tikrai nemažai aukšto lygio sportininkų, garsinančių universitetą, Šiaulius ir Lietuvą. Galime pasigirti sėkmingais mūsų sportininkų startais tiek tarptautinėje erdvėje, tiek Lietuvoje. Tarptautinėje erdvėje ypač gerai pasirodėme šį pavasarį vykusiose SELL (Suomija, Estija, Latvija, Lietuva) studentų sporto žaidynėse, kuriose pagal iškovotų aukso medalių skaičių tarp Lietuvos universitetų užėmėme aukštą ketvirtą vietą. Nemažai mūsų universiteto sportininkų yra Lietuvos nacionalinių rinktinių nariai ir, atstovaudami Lietuvai įvairiuose tarptautinėse varžybose, Europos ir pasaulio čempionatuose, yra tapę varžybų čempionais bei prizininkais. Turime ir neįgaliųjų Europos ir pasaulio varžybų čempionų bei prizininkų. Nacionalinėse rinktinėse Lietuvai atstovauja Šiaulių universiteto imtynininkės, regbininkai, futbolininkės.

Turime pasidžiaugti mūsų sportininkų startais Lietuvos studentų varžybose. Šiaulių universiteto futbolininkai, nepralaimėję nei vienerių rungtynių, tapo Lietuvos studentų futbolo lygos nugalėtojais. Truputį nepasisekė mūsų vaikinų tinklinio komandai, kuriai labai nedaug trūko, jog būtų iškovoti SELL žaidynių medaliai. Mūsų regbio komanda yra vienvaldė lyderė Lietuvoje ir sėkmingai rungtyniaujanti tarptautinėse SELL žaidynėse, kur tapo čempione.

Individualiose sporto šakose ypač puikiai rungtyniauja ir mūsų lengvaatlečiai, iškovojantys medalių Lietuvos čempionate ir tarptautinėse varžybose užsienyje. Taip pat turime puikių kitų sporto šakų sportininkų, tarp kurių pažymėčiau neturintį sau lygių svarsčio kilnojimo čempioną.

Jeigu sportinio meistriškumo siekiančių sportininkų pasiekimai džiugina, tai kitų studentų fizinio aktyvumo dar pasigendama. Norėtųsi, kad visi studentai ne tik sėdėtų auditorijose, skaityklose ar bendrabučiuose prie kompiuterių, o skirtų laiko aktyviai fizinei veiklai ir ateitų į universiteto sporto bei treniruoklių sales laisvu laiku pasportuoti.

Kas mūsų sportininkų laukia šiais mokslo metais?

– Tikiuosi panašių rezultatų ir šiemet, nes ir naujų studentų sportininkų lygis yra gana aukštas. Turėtume vėl turėti savo futbolo, tinklinio, regbio komandas Lietuvos studentų lygose ir SELL žaidynėse, taip pat merginų futbolo komandą SELL žaidynėse. Galėtume sudaryti ir merginų žolės riedulio komandą, tačiau neturime, kur sportuoti. Taip pat mūsų sportininkai Šiaulių universitetą garsins ir įvairiose individualių sporto šakų varžybose – imtynių, svorio kilnojimo, lengvosios atletikos.

Kitų metų pavasarį vėl mūsų lauks SELL sporto žaidynės, kurios vyks Suomijoje. Labai norėtume į jas išvežti pačius geriausius mūsų sportininkus. Žinoma, koją vėl gali pakišti tai, kad kai kurių sporto šakų sportininkai atstovauja nacionalinėms rinktinėms ir tuo metu neturi galimybės dalyvauti SELL žaidynėse. Jeigu jie atstovautų mūsų universitetui, tai aukso medalių ar šių žaidynių prizininkų turėtume dar daugiau. Dėl išvykos į SELL žaidynių dar nežinome LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pozicijos ir lieka neaišku, ar bus skirtas finansavimas universitetų sportininkams vykti į šias žaidynes. Vis dėlto tikiu, kad visos problemos bus išspręstos.

Šiaulių universitetas nuo seno garsėjo puikiais vaikinų krepšinio komandos rezultatais. Mūsų krepšininkai yra tapę daugkartiniais SELL žaidynių nugalėtojais, Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) čempionais ir prizininkais. Pastaraisiais metais komandos, deja, neturime. Ar ir šiemet nedalyvausime LSKL čempionate?

– Su mūsų universiteto vadovais buvo susitikę „Šiaulių“ krepšinio klubo vadovai ir treneriai. Kartu buvo aptarti bendradarbiavimo klausimai. Nuo šių metų į šį klubą įsiliejo ir Lietuvos moterų krepšinio lygoje rungtyniaujanti „Šiaulių-Universiteto“ merginų komanda. Deja, pastaruoju metu pasigendama „Šiaulių“ klubo palankesnio požiūrio į akademinį jaunimą, todėl per kelerius metus praradome turėtas gilias Šiaulių universiteto krepšinio tradicijas. Situacija paprasta – nėra pakankamai aukšto lygio studentų krepšininkų, todėl nėra ir komandos. Tikėkimės, kad reikalai vis tiek kažkada pradės gerėti.

Jūs užsiminėte, kad pasigendate kitų studentų fizinio aktyvumo. Kur jie turėtų kreiptis, norėdami pradėti sportuoti ar paprasčiausiai aktyviai praleisti laisvalaikį?

– Kiekvienas universiteto studentas gali kreiptis į mane ir aš tikrai padėsiu. Man galima paskambinti tel. 861229797 arba parašyti el. paštu r.aluzas@gmail.com. Sudarysime sąlygas judėti visiems, nes turime didžiąją sporto ir treniruoklių sales, kur galima puikiai praleisti laisvalaikį ir pasportuoti. Padėsiu ir tiems, kurie nori įsijungti į universiteto komandas ar siekiantiems aukštesnio meistriškumo. Juos nukreipsiu pas puikius mūsų trenerius ir jie turės galimybes tobulėti bei siekti sporto rezultatų.

Zenonas Ripinskis
Autoriaus nuotr.
 
 
Grįžti