Plėtojami kultūrinio bendradarbiavimo ryšiai su Nebraskos universitetu Omahoje

IMG 20190723 081717

IMG 20190723 081717
Tęsiasi kultūrinis bendradarbiavimas su Nebraskos universitetu Omahoje. Liepos 11–26 dienomis Latvijoje, Lietuvoje ir Čekijoje koncertinę kelionę surengė seno Šiaulių universiteto partnerio JAV – Nebraskos universiteto Omahoje džiazo ansamblis UNO JAZZ COMBO, vadovaujamas Dareno Pettit ir šio universiteto džiazo studijų programų vadovo Pete Madseno. Svečių iš Amerikos viešnagę Lietuvoje ir Čekijoje surengti padėjo Šiaulių universiteto kultūrinių projektų vadybininkas Zenonas Ripinskis. Liepos 23 d. ansamblio vadovus priėmė Šiaulių universiteto Studijų tarnybos direktorė dr. Regina Karvelienė ir dr. Gediminas Ramanauskas.

Susitikimo Šiaulių universitete metu svečiai susipažino su Šiaulių universitete vykstančiomis struktūrinėmis reformomis, aptarė galimus naujus bendradarbiavimo aspektus, domėjosi Šiaulių universiteto meno kolektyvų veikla, studijų procesu. Studijų tarnybos direktorė dr. R. Karvelienė svečius patikino, kad bendradarbiavimas įvairiose srityse su Nebraskos universitetu Omahoje bus vykdomas ir ateityje, nežiūrint į tai, kad nuo kitų metų liepos 1 d. Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto struktūriniu vienetu.

Su Lietuvą amerikiečius sieja jau dvidešimt metų trunkanti draugystė su Šiaulių universitetu, su kuriuo yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Abu šie universitetai kone kasmet vykdo įvairius kultūrinių mainų projektus, kurių dėka amerikiečių studentai turi galimybę koncertuoti Lietuvoje, o Šiaulių universiteto meno kolektyvai rengti koncertines išvykas į JAV. „Kultūrinių mainų dėka Lietuvoje jau ne kartą koncertavo Nebraskos universiteto Omahoje chorai, pučiamųjų instrumentų simfoninis orkestras, džiazo ansambliai, o JAV su didžiuliu pasisekimu koncertavo šiauliečių meno kolektyvai – liaudiškos muzikos ansamblis „Saulė“, studentų choras „Studium“, merginų choras „Pavasaris. Per dvidešimt metų kultūrinių mainų programoje iš abiejų šalių dalyvavo per 700 žmonių!“, – sako amerikiečių viešnagės Lietuvoje vadybininkas Zenonas Ripinskis.

IMG 20190721 195413

IMG 20190721 195413
Svečiai iš Omahos viešnagę Baltijos šalyse pradėjo Rygoje, kur Latvijos muzikos akademijos kvietimu surengė mokymus vietos džiazo studijų programos studentams. Po to jie Latvijoje dalyvavo tarptautiniame Saulkrasti džiazo muzikos festivalyje. Lietuvoje UNO JAZZ COMBO buvo pakviesti surengti koncertą Kintų muzikos festivalyje. Svečiai buvo maloniai nustebinti aukštu Kintų muzikos festivalio meniniu lygiu. Amerikiečių grupės vadovas Pete Madsenas, į Lietuvą atvykęs nebe pirmą kartą, liko sužavėtas ne tik nuostabia Pamario krašto gamta, bet ir tuo, jog tokiame mažame miestelyje vyksta puikūs profesionalios muzikos koncertai. „Lietuvoje lankausi jau šeštą kartą ir kiekvieną kartą atrandu naujų nuostabių jūsų šalies kampelių. Su Nebraskos universiteto džiazo ansambliu esame dalyvavę Kauno ir Klaipėdos džiazo festivaliuose, todėl žinau, kad džiazas čia yra mylimas ir turi daug gerbėjų. Smagu, kad, Ventėje vykęs mūsų koncertas sulaukė tokio didelio žiūrovų dėmesio“, – po koncerto sakė amerikiečių grupės vadovas Pete Madsenas.

IMG 20190721 195305

IMG 20190721 195305
Nebraskos universiteto iš Omahos džiazo ansamblyje muzikuoja džiazo studijų programos studentai, būsimieji profesionalūs džiazo atlikėjai, aranžuotojai, džiazo muzikos kūrėjai. Ansamblio koncertuose Latvijoje ir Lietuvoje skambėjo pačių studentų sukurtos džiazinės kompozicijos, pasižyminčios novatoriškumu, jaunatviška energija ir šiuolaikišku skambesiu. Koncerte Ventėje klausytojai turėjo progos išgirsti ne tik tradicinius Amerikos džiazo instrumentus – saksofoną, tromboną, mušamuosius, gitaras, bet ir vibrafoną.

UNO JAZZ COMBO ansamblis kasmet dalyvauja įvairiuose džiazo festivaliuose tiek Jungtinėse Amerikos Valstijoje, tiek už šalies ribų. Kolektyvas yra ne kartą koncertavęs Baltijos šalyse, Kinijoje, Pietų Korėjoje, Japonijoje.

IMG 20190722 094735

IMG 20190722 094735
Kintuose svečiai turėjo progos ne tik susipažinti su nuostabia krašto gamta, bet ir su jo istorija, aplankė Vidūno muziejų, su Kintų muzikos festivalio direktore Audra Juodeškiene pasidalijo muzikinių renginių organizavimo patirtimi, aptarė tolesnio bendradarbiavimo galimybes.

„Esame sužavėti svetingumu ir šiltu priėmimu. Dėkojame Kintų muzikos festivalio direktorei A. Juodeškienei ir Šiaulių universiteto kultūrinių projektų vadybininkui Z. Ripinskiui už galimybę čia atvykti. Patyrėme begalę malonių akimirkų ir išsivežame puikius įspūdžius iš jūsų svetingo krašto, – išvykdami sakė Nebraskos universiteto džiazo ansamblio muzikantai ir vadovai.

IMG 20190722 150514

IMG 20190722 150514
UNO JAZZ COMBO Lietuvoje dar lankėsi Palangoje, kur apsilankė anglų kalbos vaikų vasaros stovykloje, pabendravo su stovyklos auklėtiniais.

Zenono Ripinskio notraukose:
UNO JAZZ COMBO koncerto Ventėje, susitikimo su vaikų anglų kalbos vasaros stovyklos dalyviais Palangoje ir viešnagės Šiaulių universiteto Studijų tarnyboje, kur vyko susitikimas su direktore dr. R. Karveliene bei dr. Gediminu Ramanausku, akimirkos.
Grįžti