Kaliningradas2

Kaliningradas2
Spalio 26 dieną Šiaulių universitete viešėjo Černiachovsko (Kaliningrado sritis, Rusijos Federacija) pedagoginio instituto direktorė dr. Jelena Padnebesnych su sutuoktiniu ir lietuvių kalbos dėstytoja, Šiaulių universiteto absolvente Ona Druseikaite. Viešnagės tikslas – išsiaiškinti aukštųjų mokyklų bendradarbiavimo galimybes.

Be rektoriaus prof. Donato Jurgaičio, susitikime su svečiais iš Rusijos Federacijos dalyvavo Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto dekanė prof. Ingrida Baranauskienė. Rektoriui pristačius Šiaulių universiteto struktūrą ir aukštojo mokslo institucijų vykdomą politiką Lietuvoje, žodį perėmė Pedagoginio instituto direktorė.

Viešnia trumpai supažindino šiauliečius su savo aukštosios mokyklos specifika (rengia pedagogus savo regiono miestelių mokykloms), lietuvių kalbos mokymo tradicijomis, galiojančiais specialistų rengimo įstatymais ir problemomis, privertusiomis ieškoti pagalbos pas artimiausius kaimynus.

Vienas iš Černiachovsko pedagoginio instituto uždavinių – parengti mokykloms specialistus, gebančius dirbti su įvairių sutrikimų turinčiais vaikais. Kaliningrado srityje tokie specialistai kol kas nerengiami, nes nėra kam juos rengti. Ne tik Pedagoginiame institute, bet ir visame Kaliningrade nėra aukštos kvalifikacijos specialiosios pedagogikos srities dėstytojų. Todėl, kolegoms iš Maskvos universiteto rekomendavus, buvo nuspręsta kreiptis į Šiaulių universitetą – geriausią Lietuvoje specialiosios pedagogikos specialistų rengimo instituciją. Kita priežastis, kodėl norima bendradarbiauti su šiauliečiais, o ne su Rusijos Federacijos miestų universitetais, – siekis lygiuotis į Europos Sąjungos išsilavinimo standartus, įgyti Vakarų šalių universitetų studijų organizavimo patirties.

Abiejų aukštųjų mokyklų vadovai išsakė savo motyvus ir būtinas sąlygas studentų mainams vykdyti, dėstytojų kvalifikacijai kelti, galimai jungtinei studijų programai parengti, taip pat aptarė studijų tęstinumo ir finansavimo galimybes.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
A. Paulausko nuotr.
Kaliningradas1
Kaliningradas1
Kaliningradas3
Kaliningradas3
Kaliningradas4
Kaliningradas4
Kaliningradas5
Kaliningradas5
Grįžti