neregiai 3

neregiai 3
Spalio 1 d. Šiaulių universiteto bibliotekoje vyko tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Tarpdisciplininis pagalbos modelis asmenims, turintiems regėjimo sutrikimų". Joje pranešimą skaitė ir Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto prof. habil. dr. Vytautas Gudonis.

Konferencijoje „Tarpdisciplininis pagalbos modelis asmenims, turintiems regėjimo sutrikimų" dalyvavo gydytojai, slaugytojai, kiti sveikatos priežiūros specialistai, sveikatos edukologai, socialiniai darbuotojai, pedagogai iš Lietuvos ir užsienio šalių. Ypatingas konferencijos svečias – Ibe Chimamkpa Udochukwu iš Nigerijos.

Konferencijos pranešimų tematika buvo gana plati. Įvairių institucijų ir organizacijų atstovai kalbėjo apie regos sutrikimo problemų globalumą, pagalbos priemonių teikimo galimybes regėjimo sutrikimą turinčiam moksleiviui, apie akių sveikatą ir paslaugų prieinamumą, reabilitaciją. Buvo paliesta ir regos bei psichikos sveikatos sąsaja, aptartas vaikų akių sveikatos ugdymas mokyklose, akių ligų profilaktika. Pranešimą tema „Neregio paveikslas vaizduojamajame mene kaip visuomenės nuostatos atspindys" skaitė Šiaulių universiteto Socialinės gerovės ir negalės studijų fakulteto profesorius habil. dr. Vytautas Gudonis.

Konferencijoje buvo pristatyti gerosios patirties projektai, įvertinta šių projektų kuriama pridėtinė vertė socialinių paslaugų, sveikatos, švietimo ir kt. sektoriams, analizuotos šių projektų tvaresnės tęstinumo galimybės, aptarti nauji tarpsektorinio, tarpdisciplininio bendradarbiavimo būdai.

Konferenciją organizavo VšĮ „Psichikos sveikatos iniciatyva", VšĮ „Ypatingi žmonės" ir Lietuvos psichikos sveikatos slaugytojų asociacija. Kaip partneris konferencijoje dalyvavo ir Šiaulių universitetas.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf. ir nuotr.

neregiai
neregiai
neregiai 1
neregiai 1
neregiai 2
neregiai 2
neregiai 4
neregiai 4
neregiai 5
neregiai 5
 
Grįžti