rope 6

rope 6
Rugsėjo 25 dieną Šiaulių universitete buvo pasirašyta paramos sutartis tarp Universiteto (paramos gavėjas), atstovaujamo rektoriaus Donato Jurgaičio, ir Bronio Ropės, Europos Parlamento nario, bei Ramūno Karbauskio, ūkininko (paramos davėjai). Šioje sutartyje paramos davėjai įsipareigojo suteikti savanorišką ir neatlygintiną finansinę paramą (4234 Eur) istorijos ir politikos magistrantūros studijų vieno studento studijų kainai padengti. Finansinė parama skiriama dvejų metų laikotarpiui.

Puiki žinia, kad Europos Parlamento narys Bronis Ropė, ketindamas aktyvinti Europos parlamentarizmo istorijos studijas bei mokslo tyrimus LR regioniniuose universitetuose, skirs tikslinę studijų stipendiją Šiaulių universiteto istorijos ir politikos I kurso magistrantui, Universitetą pasiekė dar vasarą. Džiugu, kad prie politiko Bronio Ropės iniciatyvos prisijungė ir Ramūnas Karbauskis, ūkininkas, kultūros mecenatas, politikas, kuris kasmet finansiškai paremia per 100 studentų.

Paramos sutarties pasirašymo dieną jau žinota, ir kam atiteks ši parama. Laimingąja studente tapo Humanitarinio fakulteto istorijos ir politikos magistrantūros studijų I kurso studentė Aistė Juozapavičiūtė. Studentė kilusi iš Pasvalio rajono. Baigusi bakalauro studijas Šiaulių universitete, A. Juozapavičiūtė įsidarbino Naisiuose, kur prisideda prie bendruomenės kultūrinio laisvalaikio organizavimo, ir tęsia studijas magistrantūroje. Studentė tikslios savo magistro darbo temos dar negali įvardyti, bet patikino, kad analizuos Europos Sąjungos arba Europos Parlamento istoriją.  

Susitikimo dalyviai, prieš pasirašydami sutartį, aptarė švietimo, studijų finansavimo temas, Šiaulių universiteto reikalus. Rektorius D. Jurgaitis trumpai pristatė Šiaulių universiteto situaciją ir studijas, aptarė projektinę veiklą, bendradarbiavimą su kitų šalių partneriais, Universiteto išskirtinumą. Susitikime dalyvavęs Humanitarinio fakulteto profesorius Arūnas Gumuliauskas išsakė parlamentarams savo pastabas dėl valstybės nedėmesingumo humanitarinėms studijoms, dėl vykdomos klaidingos švietimo ir regioninės politikos. Visos pusės pritarė, kad regioninė politika Lietuvoje ydinga, ją reikia iš esmės keisti.

Politikas, Šiaulių rajono tarybos narys R. Karbauskis pritarė Rektoriaus D. Jurgaičio nuomonei, kad tikslinis finansavimas Lietuvoje yra nepakankamas. Anot R. Karbauskio, jis sudaro vos 10–15 proc. realaus poreikio. Politiko nuomone, verslininkams, norintiems turėti specialistų, ir valdininkams, siekiantiems suvaldyti emigraciją, yra apie ką pamąstyti. Žinomas verslininkas išreiškė viltį, kad pasirašydamas paramos sutartį paskatins ir kitus kolegas pasekti jo pavyzdžiu.

Susitikimo pabaigoje Universiteto svečias Bronis Ropė pakvietė ieškoti įvairių bendradarbiavimo su politikais ir paramos gavimo formų. „Galėčiau pasirūpinti, kad jauni mokslininkai turėtų sąlygas stažuotis Briuselyje. Stažuotės išlaidų ar tyrimų gal ir neapmokėsiu, bet garantuoju, kad stažuotojas turės darbo vietą ir kompiuterį", – baigdamas patikino Europos parlamentaras.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Tomo Andrijausko nuotr.
rope 2
Iš kairės: ŠU rektorius D. Jurgaitis, Europos Parlamento nariai B. Ropė ir R. Karbauskis - rope 2
rope 5
rope 5
rope 4
HF profesorius A. Gumuliauskas ir Istorijos katedros vedėja R. Trimonienė - rope 4
rope 3
rope 3
 
Grįžti