asambliazas 3

asambliazas 3
Rugsėjo 16–18 dienomis Estijos Pernu mieste vyko trijų draugaujančių Baltijos šalių miestų – Šiaulių, Jelgavos ir Pernu – menininkų kūrybinis simpoziumas „Asambliažas". Simpoziume Šiauliams (Lietuvai) kartu su Šiaulių dailės galerijos menininkais ir kuratoriais atstovavo grafikė, Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė, Šiaulių universiteto Menų fakulteto leidybos administratorė Vaiva Kovieraitė.

Šių metų simpoziume Pernu mieste dalyvavo po du menininkus, vieną muzikantą, kuratorių ir kultūros srities atstovą iš kiekvieno miesto. Šiauliečių grupėje, be V. Voveraitės, dar dalyvavo dailininkas Dainius Trumpis, kuratorė Ernesta Šimkienė, muzikantas Gintautas Gascevičius ir Šiaulių m. savivaldybės kultūros skyriaus vedėja Daina Kinčinaitienė.

Atvirų kūrybinių dirbtuvių metu vyko muzikinės improvizacijos, buvo kuriama bendra dalyvaujančių menininkų kūrinių ekspozicija Pernu miesto galerijoje, skirta asambliažo tematikai, o parodos atidarymo metu, rugsėjo 18 dieną, vyko gyvas bendras muzikantų pasirodymas. Įvairių diskusijų, susitikimų Pernu miesto kultūros įstaigose su Pernu kultūros ir meno atstovais metu buvo dalijamasi patirtimi tiek meno, tiek kultūros administravimo srityse. Simpoziumo metu aktyviai buvo planuojami būsimi bendradarbiavimo projektai, aptartos visų trijų Baltijos šalių Nepriklausomybės paskelbimo 100 metų paminėjimo ir šiai progai skirtų kultūrinių ir meno projektų galimybės 2018 metais.

Šis projektas vyksta nuo 1998 metų ir šiemet surengtas jau 17-ą kartą. Bendri kūrybiniai projektai, parodos, dirbtuvės kasmet rotacijos principu įvyksta viename iš trijų miestų. Kiekvieno miesto kūrėjai ir kuratoriai kasmet kviečia įgyvendinti vis kitokį teminį ar įvairias meninės raiškos priemones tyrinėjantį ar analizuojantį projektą. Šio ilgo kūrybinio bendradarbiavimo procese trijų Baltijos šalių miestų menininkai jau įgyvendino įvairius teminius projektus, buvo pristatyti skirtingų sričių kūrybiniai darbai kitų šalių žiūrovams.

Paroda „Asambliažas" Estijos Pernu miesto galerijoje bus eksponuojama iki 2015 m. spalio 3 d.
2016 metais rugsėjo mėnesį bendras trijų Baltijos šalių menininkų projektas vyks Šiauliuose miesto gimtadienio metu.


Parengta pagal Šiaulių dailės galerijos inf.

asambliazas 1
asambliazas 1
asambliazas 2
asambliazas 2
asambliazas 4
asambliazas 4
 
Grįžti