erdvelaivis 2015 9

erdvelaivis 2015 9
Rugsėjo antrą dekadą įvairiuose Lietuvos miestuose, mokymo institucijose, įmonėse vyko XII mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė" renginiai. Festivalyje jau kelinti metai iš eilės dalyvaujantis Šiaulių universitetas prisideda prie mokslo populiarinimo idėjos.

Šiemet mokslo festivalyje „Erdvėlaivis Žemė", vykstančiame nuo rugsėjo 10 dienos iki 19 dienos, dalyvauja Šiaulių universiteto Menų fakultetas, Informatikos, matematikos ir e. studijų institutas bei Technologijos ir gamtos mokslų fakultetas kartu su UAB „Ruvera". Fakultetų ir instituto mokslininkai pasiūlė įtraukti į festivalio programą ne tik mokiniams įdomių temų ir veiklų iš chemijos, biologijos, muzikos, matematikos, robotikos sričių.

Rugsėjo 11–18 dienomis Šiaulių universitete buvo galima paklausyti dėstytojų, savo srities profesionalų, paskaitų, susipažinti su įvairiomis technologijomis, stebėti sudėtingas chemines reakcijas, tapti eksperimentų dalyviais.

Pirmą Mokslo festivalio dieną Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto mokslininkė dr. Laura Šukienė savo paskaitoje „Kas slypi žiedadulkėje?" atskleidė, kokie tradiciniai ir šiuolaikiniai metodai yra naudojami žiedadulkėms pažinti, kur pritaikomos šios žinios. O to paties fakulteto docentė dr. Loreta Kelpšienė ir IV kurso statybos inžinerijos specialybės studentai organizavo veiklą „Didelis ir aukštas susideda iš mažų". Mokiniai turėjo laikinai tapti inžinieriais ir pastatyti kuo aukštesnį bokštą iš tašelių bei dantų krapštukų.

Rugsėjo 16 dieną Menų fakulteto Garso studijoje Muzikos pedagogikos katedros docentas Gediminas Dapkevičius, Šiauliuose ir visoje Lietuvoje žinomas kompozitorius ir muzikantas, skaitė paskaitą „Muzikinė kūryba ir technologijos". Jos pasiklausyti atvyko mokiniai net iš Kintų vidurinės mokyklos. Kūrybinėje laboratorijoje buvo eksperimentuojama su garsu ir įgyvendinamos ekspromtu gimusios idėjos.

Po valandos Informatikos, matematikos ir e. studijų institute lektorė dr. Neringa Klovienė penkioms dešimtims klausytojų skaitė paskaitą „Erdvinių kūnų ir paviršių dirbtuvės". Dėstytoja papasakojo daug įdomaus apie Platono kūnus, įvairius hiperboloidus, Miobijaus žiedą, Kleino butelį ir šių objektų taikymo praktiką. Paskaitos pabaigoje kiekvienas dalyvis išbandė savo kruopštumą konstruodamas vieną iš aptartų erdvinių figūrų.

Rugsėjo 18 dieną besidomintieji mokslu vėl rinkosi Technologijos ir gamtos mokslų fakultete. Čia fakulteto chemijos laboratorijos lektorė asist. Ilona Kerienė kartu su UAB „Ruvera" tyrėja Simona Bernecke papasakojo ir pademonstravo, kaip vyksta spalvingos cheminės reakcijos laboratorijose, leido paskaitos dalyviams patiems atlikti bandymus.

Beveik išskirtinai vyriškai auditorijai Technologijos ir gamtos mokslų fakulteto dekanas doc. dr. Nerijus Ramanauskas pristatė veiklą pavadinimu „Robotų jutikliai". Mokslininkas papasakojo dalyviams, kaip veikia įvairūs robotų jutikliai: infraraudonųjų spindulių, ultragarsiniai, giroskopas / akselerometras ir kt.; pademonstravo, kaip veikia robotai su įvairiais jutikliais.

„Erdvėlaivio Žemė" renginiuose, surengtuose Šiaulių universitete, apsilankė po keletą mokinių grupių iš įvairių miesto, rajono, kitų regionų mokyklų. Dauguma jų sakė esantys patenkinti į festivalio programą įtrauktų temų įvairove ir galimybe dalyvauti įvairiose veiklose. Ką gi, smagu ir mums, nes Universiteto lektorių pagrindinis tikslas, kad klausytojai iš paskaitos išeitų kupini emocijų ir naujų potyrių, buvo pasiektas.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf. ir nuotr.

erdvelaivis 2015 1
erdvelaivis 2015 1
erdvelaivis 2015 2
erdvelaivis 2015 2
erdvelaivis 2015 11
erdvelaivis 2015 11
erdvelaivis 2015 12
erdvelaivis 2015 12
erdvelaivis 2015 3
erdvelaivis 2015 3
erdvelaivis 2015 7
erdvelaivis 2015 7
erdvelaivis 2015 4
erdvelaivis 2015 4
erdvelaivis 2015 8
erdvelaivis 2015 8
Grįžti