sa 2

sa 2

Rugsėjo 10–13 dienomis Šiauliuose vykusioje miesto gimtadienio, skirto Šiaulių įkūrimo 779 metinėms pažymėti, šventėje tarp gausybės renginių buvo ir Šiaulių universiteto liaudiškos muzikos ansamblio „Saulė“ koncertas. Vilniaus gatvės bulvare ansamblio muzikantai, šokėjai ir dainininkai surengė didelį koncertą, kuriame buvo pristatyta didžioji dalis koncertinei išvykai į JAV skirtos programos.

Rugsėjo 16 d. „Saulės“ ansamblis išvyks į dviejų savaičių koncertinį turą po JAV. Kolektyvas yra pakviestas dalyvauti Omahos susibičiuliavusių miestų asociacijos 50-mečio jubiliejiniuose renginiuose, taip pat surengti koncertus Nebraskos universitete Omahoje, kitose miesto vietose. Po viešnagės Omahoje ansamblis vyks į P. Dakotą, kur koncertuos prestižinėje Rapid Sičio senosios operos salėje. Viešnagę JAV kolektyvas baigs Čikagoje, kur koncertuos Pasaulio lietuvių centre Lemonte ir Marquette Park lietuvių parapijos žiūrovams. Iš viso „Saulė“ Amerikoje surengs 8 koncertus.

Ansamblio meno vadovas Darius Daknys, vokalinės grupės vadovas Eugenijus Andrulis ir choreografinės grupės vadovė Adelė Gružienė su kolektyvu repetuoti pradėjo rugpjūčio 25 d. „Džiaugiamės, kad per trumpą laiką pavyko parengti programą. Dėkojame Šiaulių mero pavaduotojui Stasiui Tumėnui ir Šiaulių m. kultūros centrui už pagalbą ir suteiktą galimybę šiai atsakingai išvykai rengtis miesto kultūros centro scenoje“, – po koncerto šiauliečiams sakė ansamblio kultūros projektų vadybininkas Zenonas Ripinskis.

Ansamblio nariai į JAV vyksta daugiausia savo lėšomis. Didelę finansinę ir organizacinę pagalbą „Saulei“ suteikė Nebraskos universitetas Omahoje, JAV Omahos susibičiuliavusių miestų asociacijos Draugystės su Šiauliais bičiulių komitetas, taip pat Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė, Šiaulių universiteto rektoratas, Čikagos lietuviai, kiti rėmėjai. Priminsime, kad „Saulės“ ansamblis JAV viešės ne pirmą kartą. Paskutinį kartą kolektyvas Šiaurės Amerikoje koncertavo 2008 metais.

Grįžęs į namus ansamblis skelbs naujų narių priėmimą. Spalio mėnesį „Saulė“ lauks naujų narių, norinčių įsijungti į kolektyvo gretas, turiningai leisti laisvalaikį ir garsinti savo Universitetą.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Zenono Ripinskio nuotraukose: „Saulės“ ansamblio koncerto Šiaulių miesto gimtadienio šventėje akimirkos.
sa 4
sa 4
sa 3
sa 3
sa 7
sa 7

 

Grįžti