Kupryte 3

Kupryte 3
Šių metų rugpjūčio mėnesį Omahoje (JAV) Susibičiuliavusių miestų asociacijos draugystės su Šiauliais komiteto, pažyminčio 50-mečio jubiliejų, iniciatyva buvo vykdomas tarpkultūrinis projektas „Saulės takas” – Omahos botanikos sode iš medžio buvo drožiama pirmoji lietuviško tako skulptūra „Eglė – žalčių karalienė“. Vieno iš šio projekto rengėjo Zigmo Ripinskio siūlymu amerikiečiai į šios skulptūros ir „Saulės tako“ atidarymo šventę pakvietė ir Šiaulių universiteto Socialinių mokslų fakulteto Viešojo administravimo katedros doktorantę kanklininkę Kristiną Kuprytę.

Rugpjūčio 29 d. projekto „Saulės takas” baigimo metu buvo atidengta Šiaulių rajone gyvenančio medžio skulptoriaus Aurimo Šimkaus skulptūra „Eglė žalčių karalienė”, buvo surengtas Kristinos Kuprytės kanklių muzikos koncertas. Renginyje taip pat dalyvavo Omahos miesto merė Jean Stothert, Lietuvos ambasadorius Jungtinėse Amerikos Valstijose Rolandas Kriščiūnas, Omahos-Šiaulių draugystės komiteto prezidentas dr. Gediminas Murauskas, kiti garbūs svečiai. Renginio metu skulptoriui A. Šimkui ir ŠU doktorantei K. Kuprytei oficialiai buvo suteikti Omahos miesto garbės piliečių vardai.  

Projekto metu Kristina koncertavo Omahos visuomenei, bendravo su Nebraskos universiteto Omahoje universiteto dėstytojais ir studentais. Ji surengė seminarą-paskaitą, kurioje universiteto muzikos studijų programos studentus supažindino su kanklėmis, jų atlikimo galimybėmis, repertuaro įvairove. Susitikime vyko aktyvi diskusija apie Omahos ir Šiaulių miestų jaunimo bendradarbiavimo galimybes kultūrinėje ir mokslinėje erdvėje.  

Priminsime, kad Omahos miesto garbės piliečių vardai jau buvo suteikti didelei grupei „Saulės“ ansamblio, kitų meno kolektyvų narių, kai kuriems Šiaulių universiteto administracijos vadovams.

Komunikacijos ir rinkodaros tarnybos inf.
Zigmo Ripinskio ir Kristinos Kuprytės asmeninio archyvo nuotraukose: paskaitos-susitikimo akimirka Nebraskos universitete Omahoje; Kristina (dešinėje) po skultūros „Eglė – žalčių karalienė“ atidarymo ir koncerto Omahos botanikos sode su Lietuvos ambasadoriumi JAV R. Kriščiūnu (kairėje), skultpriumi A. Šimkumi (viduryje), Omahos miesto mere Jean Stothert ir Omahos mažosiomis lietuvaitėmis.
Kupryte 1
Kupryte 1
Grįžti