l21

l21

Kiekvienam studentui, ypač pirmakursiui, atvykusiam studijuoti į kitą miestą, iškyla klausimas: kur gyventi – bute ar bendrabutyje? Abu variantai siūlo savus gyvenimo ypatumus ir iššūkius. Didelis ŠU bendrabčio privalumas yra tas, kad jis įsikūręs netoli mokomųjų korpusų ir miesto centrinėje dalyje. Atvykstantiems iš kitų miestų taip pat aktualu, kad šalia yra geležinkelio ir autobusų stotys.

Studentai šiuo metu apgyvendinami IV Šiaulių universiteto bendrabutyje, kuris yra įsikūręs Dubijos g. 1B, tel. (8 41) 393 028.

Apie bendrabutį

Bendrabutis yra naujo planavimo. Jame du kambariai (dvivietis ir trivietis) sujungti į vieną bloką, turintį atskirą tualetą ir prausyklą. Virtuvės ir dušai yra bendro naudojimo.

IV bendrabutis yra pritaikytas gyventi neįgaliesiems. Jame yra kambariai, kuriuose gali gyventi judėjimo negalią turintys studentai. Nedarbingiems bendrabučio gyventojams studentams, turintiems 0–25 proc. darbingumo lygį, ir jiems padedantiems ar juos slaugantiems asmenims leidžiama gyventi triviečiuose kambariuose.

Norint gyventi su slaugančiu asmeniu būtina pateikti dokumentą, kuriame būtų įrašas apie slaugos ar kito žmogaus pagalbos reikalingumą. Nedarbingiems bendrabučio gyventojams studentams, turintiems 0–25 proc. darbingumo lygį ir galintiems apsitarnauti, taip pat iš dalies darbingiems gyventojams studentams, turintiems 30–50 proc. darbingumo lygį, suteikiama galimybė apsigyventi dviviečiuose kambariuose.

              Bendrabutis 02
Bendrabutis 02
      Bendrabutis 04
Bendrabutis 04
   

Apgyvendinimo kainos

Studentai gali rinktis kambarius pagal savo poreikius ir finansines galimybes.

Norintieji mokėti mažiau gali rinktis vietą triviečiame (vietos kaina – 44 Eur) ar dviviečiame (vietos kaina – 50 Eur) kambaryje.

Mėgstantys privatumą ir pageidaujantys gyventi patogiau gali gyventi vieni dviviečiame kambaryje (mokestis už visą kambarį 73 Eur) arba vieni triviečiame kambaryje (mokestis už visą kambarį 88 Eur).

Taip pat galima dviese gyventi triviečiame kambaryje, kiekvienam mokant už kambarį po 65 Eur.

lštęstinių studijų studentams 1 paros kaina bendrabutyje yra nuo 8 iki 20 Eur (kaina priklauso nuo gyventojų skaičiaus kambaryje). Dėl apgyvendinimo sesijų metu kreiptis į IV bendrabučio valdytoją tel. (8 41) 393 028.

Į šias nurodytas kainas įskaičiuoti visi mokesčiai už komunalinius patarnavimus (šildymas, elektra, karštas ir šaltas vanduo, dujos ir komunalinių atliekų tvarkymas ir išvežimas).

Būsimi Šiaulių universiteto pirmakursiai, norintys apsigyventi bendrabutyje, savo prašymą skirti vietą bendrabutyje turėtų užpildyti Priėmimo komisijoje po studijų sutarties pasirašymo; to nepadarius vėliau prašome kreiptis į ŠU lnfrastruktūros valdymo tarnybą.

Studentai, norintys gyventi su konkrečiu asmeniu ar konkrečiame bendrabučio kambaryje, rašydami prašymą Priėmimo komisijoje, turi pažymėti norinčio kartu gyventi studento vardą, pavardę, katedrą ir bendrabučio kambario numerį. Jeigu turite negalią, pridėkite tai patvirtinančius dokumentus.

Apgyvendinimo tvarka

Apsigyventi bendrabutyje bus galima nuo rugpjučio 29 dienos 9.00 val. I kurso bakalauro studijų studentai bendrabutyje turi apsigyventi iki rugsėjo 3 dienos, visi kiti – per 5 darbo dienas nuo jo paskyrimo arba pranešti savo atvykimo datą bendrabučio valdytojui ir sumokėti nustatytą mokestį. Nesilaikantys šių terminų asmenys netenka teisės į jiems paskirtą gyvenamąją vietą.

Atvykus į bendrabutį, reikia pateikti:

  • asmens dokumentą;
  • sumokėtos išankstinęs įmokos kvitą.

Bendrabutyje apsigyvenantis asmuo gauna:

  • gyvenamosios vietos kambario raktą;
  • individualaus naudojimo inventorių (salą, lovą, kėdę, spintą) ir inventorių pagal kambario pasą.

Bendrabučio gyventojas turėtų pasirūpinti:

  • patalyne (pagalvė, antklodė);
  • virtuvės reikenimis (puodelis, lėkštė, dubenėlis, stalo įrankiai, puodas, keptuvė, virdulys);
  • šaldytuvu (pagal poreikį);
  • kitais asmeniniais daiktais ir inventoriumi.

Smulkesnė informacija apie ŠU bendrabutį teikiama el. paštu nijole.jukniene@su.lt ir lilija.laidauskaite@su.lt

Infrastruktūros valdymo tarnybos darbo laikas:

I–IV   8.00–17.00 val.

V       8.00– 15.45 val.